השהות במחיצת האנשים שברשת החברתית שלך יוצרת אינטראקציות מעניינות למדי. כל יום נוצרות אינטראקציות שונות בין האנשים, אך כל אדם, ואני מעריך שרובינו ככה, מרגישים איזושהי חזרתיות. אם לא באינטראקציות אזי במחשבות וברגשות שאנו חווים כתוצאה מאותן פעילויות רגשיות. כל מי שכתב בלוג בחייו יודע שיש ערך שלא יסולא בפז בתיעוד הזה שנשמר לאורך שנים. הערך נמדד בזה שאפשר לחזור אחורה ולקרוא איך היינו פעם, מה חשבנו, מאיפה הגענו, לאן הלכנו ומה כבר שכחנו. אפשר לומר, שבמידה רבה, הרשת החברתית שלנו, זו האלקטרונית כמובן, משמשת לנו גם כמעין יומן אישי, בלוג רב מימדי אם תרצו.

חזרתיות היא אולי מילה קשה מדי, בעיני אפילו קצת משעממת. הייתי רוצה לדבר על התמדה. התמדה באינטרנט היא אחד הסודות הכי נפלאים בשיווק באינטרנט ובמדיה החברתית בכלל. בכל מה שקשור לרשתות חברתיות ולשיווק לחברים שלכם, התמדה יוצרת רגשות ציפיה אצל הצרכנים שלכם (חברים=צרכנים=כולם), התמדה מצידכם יוצרת התמדה מצידם, התמדה יוצרת אינטראקציה, התמדה יוצרת מוניטין, התמדה יוצרת הזדמנויות, התמדה יוצרת נסיון, התמדה פותחת דלתות, התמדה יוצרת קהל. בסופו של דבר, התמדה גם תיצור כסף, אבל זו לא הנקודה.

ברשת החברתית שלי יש מספר אנשים שאני נחשף אליהם מדי יום כמעט שיצרו לעצמם פינה קבועה בה הם משתפים את מה שעובר עליהם. הנה כמה דוגמאות שאספתי:

אוריאל דסקל: חוקי דסקל
אוריאל דסקל הוא חבר ועיתונאי שמשתמש בפייסבוק כדי לכתוב שורות סטטוס הומוריסטיות על החיים שלו, על המקום שבו הוא נמצא באותו רגע ועל ספורט:
1-  חוק דסקל 177: שמור על יחסים טובים עם מקקים. אתה לא רוצה לחיות אחרי שואה גרעינית עם איזה מקק ענק שעצבני עלייך בגלל שהרגת אחד מ-60 מיליון הדודים שלו
2- חוק דסקל 563: אם חצ’קון מרגיש גדול, הוא גדול
3- חוק דסקל 806: אחרי הפסד צורב, שתה בירה ושחק כדורסל במבה בפאב. ושתה בירה
4- חוק דסקל 47: גם בהפגנה של שמאלנים רצוי לשתות בירה קרה
הנה עוד כמה:

The Daskal Rules

נעמה פלג: איי לאב @רונןק
נעמה פלג סגל היא תסריטאית ומאיירת, אבל היא גם בטוויטר, ובטוויטר היא עוקבת אחרי @רונןק.
הידידות הזו הולידה בלוג איורים (קומיקס) של נעמה בשם איי לב @רונןק, בו היא מאיירת מציוציו הססגוניים של רונן.

איור של נעמה פלג סגל

ניב קלדרון: Now I’m Here
בגלל שרק על עצמי ידעתי לספר אני יכול לספר שהתחלתי להעלות תמונות לפייסבוק מהסלולר ביום שקיבלתי את האייפון שלי לפני קצת יותר משנה. בשלב מסוים, במקום להתאמץ ולכתוב איפה אני נמצא, נתתי לתמונות לדבר והתחלתי לכתוב על כל אחת מהן Now I’m Here. על אחת התמונות הופיעה תגובה (של נעמה אביאור) שאמרה: “I really like the “now I’m here project, very cool. התגובה הזו גרמה לי להבין שיש פה משהו שהוא קצת אחר מסתם להעלות תמונות אקראיות ושהתמונות שאני מעלה מייצרות איזשהו אפקט רגשי אצל הצופים. בשלב הבא הבנתי שלאלבומים האלה יש אופי בלוגרי מובהק, כלומר, אופי פוטובלוגרי; במקום לכתוב מה עשיתי היום אני מצלם איפה אני עכשיו ושיטוט בין תמונות האלבום מספר על הבנאדם, בדיוק כמו שסטטוסים מספרים סיפור על הבנאדם לאורך זמן, עם ההבדל היחידי שתמונות מקובצות באלבום וסטטוסים לא. מעבר לזה, הצילומים האלה, שעולים בזמן אמת מאפשרים לחיידק העיתונאי התיעודי שלי להתקיים ולקבל את מנת החמצן הקבועה שלו.
אלבום ראשון , אלבום שני

צולם בברקפסט של ג'ף פולבר בנמל ת"א , נאום הנצחון של אובמה

צולם בברקפסט של ג'ף פולבר בנמל ת"א , נאום הנצחון של אובמה

הצילום שגרם לי לחשוב. קפה קפה בשדרות רוטשילד

הצילום שגרם לי לחשוב. קפה קפה בשדרות רוטשילד

כשהייתי כדורסלן בצעירותי תמיד רציתי זוג נעלי ג'ורדן. אז קניתי זוג.

כשהייתי כדורסלן בצעירותי תמיד רציתי זוג נעלי ג'ורדן. אז קניתי זוג.

בעופרת יצוקה, בחמ"ל המדיה החברתית בהרצליה
בעופרת יצוקה, בחמ”ל המדיה החברתית בהרצליה

2 comments on “פינה קבועה עם החברים ברשת

Comments are closed.