אתם בטח לא מכירים את קודי סימס אלא אם כן ראיתם את הוידאו הזה שצירפתי פה לפני כמה פוסטים בנושא המערכת החדשה של יאהו, או נכון יותר, מה שנקרא “Yahoo Open Strategy”. סימס הוא ממנהלי הפרויקט הזה ואני מעלה את שמו שוב כי החלטתי להרחיב את הדיבור בנוגע לכמה נושאים שהעליתי פה לאחרונה ושגררו מספר תגובות חסר תקדים (שעומד על אפס) וכי לא ראיתי שמישהו התייחס לזה בארץ, ואתם מוזמנים לתקן אותי כמובן.

בכל אופן, זה המצב: יאהו כמערכת הולכת לעבור שינוי בסיסי. עד היום יאהו היתה פלטפורמה של אתרים, בין אם תחת הדומיין של יאהו ובין אם תחת דומיינים שנקנו על ידי יאהו, כאשר כל אתר (יאהואיסטי או חיצוני שנרכש) היה אחראי על הפיתוח העצמאי של עצמו. הכי הרבה שראינו ביאהו בשנים האחרונות זה איחוד שמות המשתמש של השירותים השונים, כך שיכולתם עם אותם שם וסיסמה להכנס לפליקר ולמייבלוגלוג וגם למייל של יאהו. סוויט. שנים קודם עשו את זה כבר בגוגל ובמייקרוסופט.

הכל משתנה מעכשיו. מה שהם הולכים לעשות זה להרים את הבלטות מתחת לכל השירותים שלהם ובמקום שכל שירות יבנה לעצמו את הממשק החברתי, כל האתרים יאוחדו תחת אותה צנרת חברתית תוך שהם שומרים על הייחודיות שלהם. הנה מקרה דמיוני, תארו לעצמכם שיש לכם תיבת מייל ביאהו ועוד חשבון בפליקר ועוד חברים במסנג’ר שלכם (של יאהו כמובן). עכשיו דמיינו שאתם יכולים לעקוב אחרי האנשים שמעניין אתכם לעקוב אחריהם בפלטפורמות של יאהו (בעתיד בטח יפתחו ויאוחדו עוד אתרים שאינם יאהו עקב סחף הפתיחות ששוטף עכשיו את העולם), להבין איפה הם ומה הם עושים ובעצם לקבל תמונה ולשדר תמונה לעולם. הגיוני לחשוב  את זה ברמת המפתח והיזם, אבל אם אתם יוזרים תחשבו על זה ברמת הפרנדפיד: יאהו מאוחד ייצר עבורכם פרנדפיד יאהואיסטי שייתן את כל מה שאתם עושים לחברים שלכם במקום אחד (המצאתי את זה עכשיו, זו רק מחשבה).

יש עוד דובדבן: יאהו הולכים לפתוח את הא.פ.י שלהם. הוא כבר פתוח, רק שהוא הולך להיפתח עוד יותר.
מה זה יתן? אפליקציות והרבה. החל מהעמוד הראשי בו תוכלו להתקין אפליקציות שיעשו לכם את יאהו.קום לעמוד פרסונלי יותר (גל מור ביקר אותם ואמר ש” Yahoo החדש הוא My Yahoo”). בעוד שברמת המשתמש הישראלי גל אולי צודק, ברמת המפתחים שפונים לקהל בינלאומי, אולי יש עוד כמה זוויות שאפשר לבחון. כך או כך, מסיים גל ואומר כך אמור פורטל להיראות בשנת 2009. אני אומר יותר מזה- פחות מזה בשנת 2009 הוא כבר מיושן ולא עומד בסטנדרט.

One comment on “עוד כמה מילים על Yahoo Open Strategy

  • ??? ?? ????? ????? ???? ??? ?????. ?? ???? ????? ???? ?-141 ?????? ??????? ????? ????? ?? ???????, ?? ?????? ?? ?????? ???????? ??? ??? ??? ????? ????? ???????? ????. ?????? ???? ????’??? ??????? ???? ???? ?????? ????? ????? ???????? ?????? ??? ????, ????? ???? ???? ??? ??? ?????. ??? ??? ?????? ??? ?? ????.

Comments are closed.