גוגל ווייב היא פלטפורמה לפיתוח ולשיתוף. מי שכבר הספיק להשתמש באפליקציה הזו יודע שאין בה הרבה חוץ מאשר כמה גאדג’טים, יכולת לראות כתיבה בלייב ולהרגיש שזה כמו מסנג’ר אחד גדול, או טוויטר, או פייסבוק, או משהו. הכל נכון. מה שכן, המערכת עצמה לא מוכנה, עדיין עובדים עליה, ולמרות הכל, יש שם כבר בערך מליון משתמשים ברחבי העולם.

ההיסטוריה מראה שפלטפורמות פותחות את עצמן למפתחים משלוש סיבות עיקריות. הראשונה, כדי להגדיל ולקדם את הערך שאנשים יכולים לקבל משימוש בפלטפורמה הספציפית ושנית כי פיתוח אפליקציות לפלטפורמה מגדיל את השימוש בפלטפורמה במאות מונים ושלישית, אפליקציות מייצרות שוק לכשעצמן והשוק מייצר הכנסות לפלטפורמה ולמפתחים. אלה בדיוק הסיבות בגללן רציתי לארגן אירוע פיתוח אפליקציות. כמשתמשים מוקדמים אני בטוח שתרצו לראות איך אפשר להשתמש בגוגל ווייב ולאן אפשר לקחת את הפלטפורמה הזו, אך מכיוון שאיני מפתח ומעולם לא הייתי, ביקשתי לייצר אירוע בו יחברו מפתחים, מנהלי מוצרים ואנשי ממשק וחוויית משתמש, יציעו ויבנו אפליקציות בעלות משמעות לגוגל ווייב. סוף השבוע הזה הוא בדיוק אודות המטרה הזו: אפיון ובנייה של אפליקציות לגוגל ווייב שימלאו את החסך של המשתמשים הקיימים והעתידיים בפלטפורמה.

איך כל זה הולך לקרות ואיפה:
האירוע הולך להתקיים בהאב, בסוף השבוע של ה- 15-16 בינואר 2010. לאירוע הזה צריך להירשם מראש. הכניסה לאירוע טעונה בקבלה אליו כי מספר המקומות מוגבל (כל הקודם זוכה). המחיר הוא 50 שקלים שמשלמים בכניסה לאירוע והם הולכים במלואם לבעל המקום. מעבר לכך, באירוע יוגשו מזון ושתייה לכל אורך הסופ”ש. אם יש לכם רעיונות לאפליקציות מגניבות לגוגל ווייב אתם מוזמנים לרשום אותם בדף ההרשמה. האפליקציות שנפתח בסוף השבוע יבחרו מתוך הרעיונות שלכם. את שאר הפרטים אפשר לקרוא בעמוד שפתחתי לכבוד האירוע.

מספר ימים לפני האירוע נפגש כול המשתתפים לערב טרום אירוע כדי להכיר אחד את השני, לחשוף את האפליקציות שנבחרו למימוש, להתחלק לקבוצות ולהתחיל לחשוב על הפיתוח עצמו עוד טרם סוף השבוע כדי לבוא מגובשים יותר ליום ששי ה- 15 כדי שלא נבזבז זמן יקר בסוף השבוע עצמו. הטרום אירוע יקרה באזור תל אביב, אולי אפילו במשרדים של גוגל.

אם אתם מעוניינים לעזור בהרמה של האירוע הזה ובפרסום שלו פנו אלי, הפרטים שלי מופיעים כאן.

לעמוד ההרשמה לאירוע Wave A

לכל הפוסטים בנושא גוגל ווייב
לכל הפוסטים בנושא Wave A

One comment on “Wave A- סופשבוע פיתוח אפליקציות לגוגל ווייב בת”א

Comments are closed.