כשאני חושב על גוגל ווייב אני אוטומטית חושב על פייסבוק, טוויטר, אפל ויבשת אמריקה בתור מקומות (פלטפורמות) שיצרו דברים גדולים ומרגשים. הדיבור על ווייב היה מראשיתו “זה הולך להיות הדבר הבא”. במהלך  יוצא דופן הוציאו גוגל לשוק מוצר שאינו מוכן עדיין ואמרו: “בזה אנחנו מאמינים, מי שרוצה לבוא להשתכשך בארגז החול- מוזמן בכיף”.

למה אני עושה את זה:
בלוגרי טכנולוגיה ושאר חברים אוהבים לשחק בצעצועים חדשים כשהם יוצאים לשוק. כל הרעיון מאחורי סוף השבוע הזה היה שלא רציתי לחכות עד ש”דברים יקרו מעצמם” רציתי לגרום את הדברים האלה ולא הכרתי דרך אחרת מאשר לכנס קבוצה של אנשים שיתחילו לבנות ארמונות בחול… לפתח אפליקציות לגוגל ווייב. יש בערך מליון דברים מרגשים שאפשר לעשות בפלטפורמה הזו ובא לי להיות שם כשזה קורה, לכם לא?

למה קוראים לזה Wave A:
קוראים לזה Wave A כי זה  “הגל הראשון” של הפיתוח לווייב. האנשים שישתתפו בסופשבוע הזה יהיו מהראשונים להשיג נסיון והבנה בווייב ויכירו אחרים עם נסיון דומה פנים אל פנים.

כמה אנשים נרשמו כבר:
יכול להיות שנוצר איזשהו בלבול באיפה נרשמים לאירוע כי יש לכאורה שני מקומות. אז אני אעשה סדר: המקום היחידי להירשם בו באופן רשמי לסופהשבוע זה בעמוד ההרשמה הגוגלי. האיוונט שיצרתי בפייסבוק עבור Wave A נועד למטרות פרסום והזרמת הזמנות. הרבה יותר קל להגיע ולשתף אנשים דרך פייסבוק מאשר בכל כלי אחר שקיים היום באינטרנט. זאת ועוד, רציתי שאנשים יראו עם מי הם הולכים להיפגש. פעמים רבות זה מה שיגרום לאנשים להגיע או לא להגיע. אם נרשמתם בעמוד הגוגלי ועוד לא שמתם את עצמכם בפייסבוק- שימו בבקשה.

נכון להלילה, 14 בדצמבר, נרשמו לסופשבוע באופן רשמי 18 איש ובאופן לא רשמי 20 איש. האירוע מתוכנן להכיל כ-30 משתתפים, קצת יותר או קצת פחות. נכון לעכשיו חסרים לנו מפתחים. כל מלאי אנשי הצוות האחרים, א.ק.א מנהלי מוצר ואנשי ממשק, כבר מולא ועכשיו אנחנו חייבים עוד “מלאי” של מתכנתים כדי לעמוד ביעד שלנו של לצאת מסופהשבוע הזה עם ארבע עד שש אפליקציות. זה לא אומר שאם אתם מנהלי מוצר לא יהיה לכם מקום. אני די בטוח שיהיו ביטולים של הרגע האחרון ותוכלו להכנס, בקיצור, שימו את עצמכם שם אם זה מעניין אתכם. למה העניין עם המקום? בעיקר כי תשתית הרשת האלחוטי במקום מוגבלת לכמות מסוימת של אנשים שלא כדאי לעבור. אבל, זה פתיר, בעזרתם- אם תביאו מודם סלולרי איתכם לסופשבוע  ולא תקחו מהפס האלחוטי או שתשתפו את המודם שלכם דרך הלפטופ נוכל להכניס קצת יותר אנשים, מתמטיקה פשוטה: מקום, רוחב פס, אנשים.

איך אנחנו מחלקים את הקבוצות:
כל פרויקט הולך לכלול כארבעה מפתחים, מנהל מוצר או שניים ואיש ממשק לכל שני פרויקטים. את הקבוצות נחלק בערב המקדים לסופשבוע (השתתפות חובה) וכל קבוצה תיקח על עצמה פרויקט. כאמור, חסרים לנו מתכנתים כרגע.

על מה אנחנו עובדים כרגע:
יכול להיות שנצליח לסדר מספר כרישי ניהול מוצר וממשק שישמשו כיועצים ומכווינים במהלך הסופ”ש. עוד אנחנו עובדים על לסדר את האוכל והפיצ’פקס הקטנים שיוכלו לעזור לכם ולשעשע אתכם כמו עטים, מחברות ושאר מתנות ממותגות. לא מבטיח, נשתדל.

מה הכי צריך עכשיו:
1- מפתחים שיבואו
2- רעיונות לאפליקציות מגניבות וחשובות לווייב
3- את עזרתכם בפרסום הסופשבוע בבלוג שלכם, בפייסבוק ובטוויטר

מה אני ממליץ לעשות למי שמתכוון להגיע:
בימים עד הכנס אני אפרסם כאן בבלוג כל מיני רשימות על כל מיני דברים שקשורים בגוגל ווייב: לינקים לקריאה, רשימת קיצורי דרך, רעיונות שונים שמצאתי ברשת ועוד כל מיני דברים. ככל שאני מעמיק אני מגלה שהמון המון המון נכתב כבר ושטוחנים את הנושא הזה בעולם ומפתיע שישראלים עוד לא ממש שם. אז תקראו ותחשבו מה אפשר לעשות עם ווייב כי נראה שהשמיים הם הגבול.

אם יש לכם שאלות או הצעות או בקשות אתם יותר ממוזמנים ליצור איתי קשר. בימים הקרובים אשלח לכול הנרשמים מייל מסודר ואפתח ווייב לכל המשתתפים בסופ”ש.

לכל הפוסטים בנושא גוגל ווייב
לכל הפוסטים בנושא Wave A

עמוד הרשמה לסופשבועאירוע בפייסבוקעמוד האירוע (אנגלית)קצת על האירוע (עברית)

Wave A- a Google Wave apps development weekend, TLV, 15-16/1/2010

Wave A- a Google Wave apps development weekend, TLV, 15-16/1/2010

2 comments on “Wave A: עדכונים וקצת אחורי הקלעים

Comments are closed.