זאת הכותרת הראשית עכשיו בוושינגטון פוסט אותו קנה ג’ף בזוס, היזם והמנכ”ל של אמאזון. בזוס יהיה בעל השליטה היחידי בעיתון.

במאמר מערכת ארוך ומפורט בן חמישה עמודים, מספרים בפוסט על התהליך שעברה החברה ומה הוביל למכירת הנכס המרכזי של חברת Washington Post Co. לידי בזוס.

מה אנחנו יכולים להבין מהרכישה?

ראשית כל, הזדמנות אדירה לעולם העיתונות לעשות קוואנטום ליפ לעולם חדש ומרגש מבוסס חדשנות.

עולם העיתונות יצעד ביתר שאת ובמהירות גבוהה יותר אל עבר העיתונות הדיגיטלית. החיבור עם הטאבלטים , למשל, יצור מקורות מימון חדשים וצורות אינטראקציה חדשות עם הקוראים. בזוס לא יפחד לעשות ניסויים בפוסט החדש שלבטח ימכר בתוך הקינדל של אמאזון. זה יעזור גם למו”לים אחרים לקחת סיכונים כי הם לא ירצו להישאר מאחור. אם מסתכלים אל מעבר למה שקיים היום באפליקציות (לא קורה המון) זהו עולם חדש ולא מוכר וככזה, הוא דורש וידרוש יזמים אמיצים שמוכנים לקחת סיכונים כלכליים לא מבוטלים על מנת לעשות הבדל ברמה שבה הפרינט עשה הבדל בעבר. היום בעולם של קוראי רסס ופידים בפייסבוק וטוויטר, עולם העיתונות יהפוך להיות עסק ועיסוק טכנולוגי לא פחות משהוא עסק ועיסוק עיתונאי. עיתונאים יהיו יותר ויותר מונחי טכנולוגיה, ויצרו לעצמם מקורות איסוף מידע חדשים. עיתונות אזרחית, ה- citizen journalism, תתפוס את מקומה כעיתונות לגיטימית כמו שוויקיפדיה תפסה את מקומה כאינציקלופדיה לגיטימית. יותר ויותר בעלי עסקי עיתונות ישקיעו כסף בהפקה של עיתונות חדשה (וידאו אינטראקטיבי, אפליקציות, הפקת אינטראקציות חדשות, שיתוף גולשים, חכמת המונים) ומודלים כלכליים שלא קיימים היום יבשילו.

הנה מה שבזוס אמר:

The Internet is transforming almost every element of the news business: shortening news cycles, eroding long-reliable revenue sources, and enabling new kinds of competition, some of which bear little or no news-gathering costs. There is no map, and charting a path ahead will not be easy. We will need to invent, which means we will need to experiment. Our touchstone will be readers, understanding what they care about – government, local leaders, restaurant openings, scout troops, businesses, charities, governors, sports – and working backwards from there. I’m excited and optimistic about the opportunity for invention.

2 comments on “ג’ף בזוס קנה את הוושינגטון פוסט (פרשנות)

Comments are closed.