אחוז אחד מאוכלוסיית ישראל כולה רשום בקבוצת “Israel” בפייסבוק. כיום עומד המספר על 74,000 יוזרים.
רוב מי שישב בהרצאה הפותחת של ג’ף פולבר בכנס VON לא יודע מה זה פייסבוק. הוא דיבר בצורה מעוררת השראה.

אנליסטית מחברה ידועה אמרה שהאייפון של אפל שינה מודלים עסקיים כשהכניס את ה- wi fi לסלולרי.
אני חושב שהיא לא שמעה על נוקיה.

אפרופו אפל- האייפון לא תומך שיחות דור 3, כלומר, אי אפשר לנהל שיחות וידאו. חבר שפגשתי הסביר לי שזה בעצם טלפון מגניב מלפני שנתיים עם ממשק מגניב עוד יותר של היום.

לפני שלושה חודשים קניתי נוקיה E65. בחרתי אותו כמעט אך ורק בגלל שיש לו יכולת wi fi. אם אקנה את האייפון, זה יהיה עוד שנה, כשהוא יעבור debugging ויקבל גירסה חדשה.

פגשתי בנאדם שלא יודע מה זה ג’ימייל.
מסתבר שגם מה שנראה מובן מאליו אינו מובן מאליו.

הכי מצחיק לפגוש דיילת מכירות שמנסה להסביר לי מה זה skuku- “בעצם להוציא את כרטיס הסים מהטלפון, לחבר אותו עם כרטיס (היא התכוונה דיסק און קי) למחשב ולדבר בשיחות מוזלות דרך המחשב”.
א- אם הוצאתי את הכרטיס ביטלתי את הטלפון (באמת תודה שיש שיחות מוזלות בסקוקו).
ב- סקייפ חשבו על זה קודם תודה רבה, וזה גם יותר זול אם משתמשים בסקייפ אאוט.

האינטרנט פה גרוע במידה חסרת תקדים. המארגנים הודיעו לכל באי הכנס שיש רשת הפתוחה לכולם(אלחוטית כמובן). בינתיים הרשת לא כל כך זמינה אלא למחשבים נבחרים (ובטח לא לטלפון עם wi fi שקולט את כל הרשתות חוץ מאשר את זו האמורה).

רוב הדיבורים פה הם על תשתיות בעוד שלדעתי היה יכול להיות הרבה יותר מעניין לו היו מדברים פה על העתיד ולאן הולכים. אם תחשבו על זה- תשתיות זה לדבבר על מה שכבר יש, בעוד שלדבר על טכנולוגיית IP ולאן אפשר לקחת אותה זה לדבר על עתיד. בקיצור, אין עתיד.

משהו מחוש הריח שלי: חסרים פה אנשי סטארט אפ. יש פה אנשים מאד מיושבים, חברות מאד גדולות. משהו חסר פה. אולי זה קשור לאיפיון הראשוני של הכנס, לא נכנסתי לעומק של זה. גם בלוגרים לא מצאתי פה בכלל.

משהו אחד לפחות טוב פה:
השטרודל.