בשיחה שקיימתי הבוקר עם שני סטאראפיסטים בנושא רשת סמנטית ( שם קוד: ווב 3.0, אבל בחיי שלא אמרנו מילה על זה) התברר שלי ולאחד מהשניים יש אהבה משותפת לאיפיון ממשקי משתמש. בירור קצר העלה שיש בערך שניים וחצי בלוגים בעברית (אני לא מגזים) על ממשקים וחוויית משתמש.

הידוע מכולם הוא של אמיר דותן, שמלמד ויושב בלונדון וכותב את “עיצוב שמיש” בעברית.
חיפוש קצר בגוגל כדי להגדיל את הרפרטואר הביא לי את יוזרX של עינת ענבל.
אם יש לכם בעיות עם לקרוא אנגלית (זה לא בושה) רססו את עצמכם לבלוגים שלהם.

אם עוברים קצת לאנגלית אפשר לתת מבחר קצת יותר גדול:

כריס באום כותב על הממשק בין המעצבים והאנשים שעושים את הביזנס בחברות ומציע למעצבים שחושבים שהם יכולים לעשות החלטות עסקיות בשביל החברה לא לקפוץ מעל הפופיק, לפחות לא כל כך מהר. היה מעניין מאד לקרא את זה.

ג’ס מק’מאלין גם הוא כותב על הממשק בין עיצוב ואיפיון הממשקים ליחסים עם החליפות. הבלוג שלו, ממה שהתרשמתי הוא בעיקר לינקוקיה שלמה ל”אני הולך להרצות פה”, “אני פוגש את זה וזה”, “הזמינו אותי להיות הkeynote שם ושם” ומעבר לזה, אני לא יודע אם הוא נדיב עם הידע שלו. אבל אולי בכל זאת אפשר לדלות שם מידע וזה המידע על הכנסים החשובים בעולם והאנשים שמסובבים את התעשייה הזו. גם זה חשוב כשלומדים מקצוע.

לאנשי הממשק של יאהו יש בלוג. זה גם שמו. קישרתי כאן פוסט שהיה לי תענוג לקריאה, אבל בעיקר תענוג אמיתי של צפייה בסרט וידאו בן 50 ומשהו דקות של אחד מהמעצבים שלהם, ביל סקוט, שבדיוק עוזב אותם לחברה אחרת. מומלץ בחום ונותן גישה להמון רעיונות בעיקר כי הוא מקבץ אותם בהרצאה אחת. בעיה אחת: הנגן של יאהו חמוד, אבל אי אפשר לפתוח אותו על חלון שלם.

זהו לבינתיים, יש עוד בשרוול, אם תרצו.

4 comments on “חומר קריאה על ממשק משתמש וחוויית משתמש

Comments are closed.