liorz-twitter

מה הקשר בין חוסר פירגון לחוסר הבנה?

מאד מעניין שזה מה שקרה בתכנית המקור. מאד מעניין שארבעה אנשים התחרו בינם לבין עצמם, הביאו את זה לתכניות הטלויזיה והרדיו שלהם, ביקשו מאנשים שיעקבו אחריהם כמו שמעולם לא עשו קודם (זה כנראה משפיל לבקש רייטינג בקול), קיבלו תמיכה מכל מיני אנשי טכנולוגיה ושזה מה שקרה לבסוף. אני שואל את עצמי למה? מה יש בנו, הישראלים שנמצאים בטוויטר שמה שהתקשורת אומרת פונה “נגדנו”? איך יכול להיות שהתקשורת ניזונה מאנשי טכנולוגיה ועדיין לא מבינה מה זה טוויטר?

בואו נשאל את עצמינו שאלה- אם אנחנו מזינים את התקשורת אולי יש בעיה במזון? אולי יש בעיה באיך שאנחנו מזינים? אולי זה משהו שאנחנו משדרים? תרתי משמע.
עפר שלח לא מיוחד, גם הרבה אחרים עדיין לא מבינים.
נכון, הוא הגזים, אבל זו עדיין דוגמה טובה כדי לדבר על הנושא.

משבתוך “עמי” אני חי, אני מקבל את התחושה שהפרדיגמה השלטת היא  שטוויטר נועד לקבוצה קטנה ושלא יעיזו ללכלך את הפיד הקדוש בנסיונות להבין מה קורה פה.
אני רואה את זה בהתנכלות אכזרית בה אנשים קוראים לכרטיסי טוויטר עסקיים ספאם (גם על מהו ספאם עוד ידובר), פתאום כל בּוּר נקרא ספאמר. מי ישמע, מוכרים לכם ויאגרה? בַּלעג שאנשים מדברים על אנשים אחרים שמתחילים את דרכם בטוויטר על מנת לייצר נוכחות, בצביעות של חיוך מלפנים וסכין מאחור במפגשים חברתיים. אולי זו הסיבה שעפר שלח חושב שטוויטר הוא לאנשים חסרי חיים. אולי.
הוא היה אומר את זה לו מאות ואלפי בתי עסק היו נכנסים? הוא היה אומר את זה לו לכל מוסד מדינתי שנותן שירות לאזרח הקטן היה טוויטר?

ignorance-of-faculty

האם האינטרס שלנו הוא להשאיר את טוויטר לנו, כקבוצה של אנשי טכנולוגיה שנמצאים תמיד בחזית, בודקים כל דבר חדש שזז ראשונים? האם אין זה האינטרס שלנו שכל אחד סביבנו ישתמש בטוויטר? מה זה פה, גילדה סגורה? האם לא נרצה שאחינו, אימנו, אבינו, דודנו, הירקן שלנו, הבוס שלנו, המטפלת של הילדים שלנו, המורה בתיכון, ראש העיר, הרכבת, המשטרה, הירקן ובעצם כולם ישתמשו?
ברור, נכון? אז למה ללעוג למי שלא מבין? למה לבטל כל אחד שמתחיל? למה לא לתרום, למה לא לפרגן כמו שנכון לפרגן?

מה הקשר בין חוסר פירגון לחוסר הבנה אתם שואלים?
אם הייתי שואל את אותה שאלה בהקשר של הורים וילדים זה היה נשמע יותר הגיוני?

16 comments on “טוויטר: הקשר בין חוסר פירגון לחוסר הבנה

 • “שהפרדיגמה השלטת היא שטוויטר נועד לקבוצה קטנה ושלא יעיזו ללכלך את הפיד הקדוש בנסיונות להבין מה קורה פה.”

  מצחיק שאתה כותב פוסט כזה כמה ימים אחרי שביקורת על הבלוג האישי שלי – בו אני כותב מדי פעם על בלוגינג ומנסה לחלוק מנסיוני הדל בתחום הכתיבה* – הפכה אצל כמה אנשים להשתלחות, ואילצה אותי לנקות עצמי מאשמה, שכן אני אשם כל עוד לא הוכחה זכאותי מעבר לספק סביר.

  אני חושב שלפני שנאשים את התקשורת בחוסר פירגון, אולי כדאי שנסתכל כמה *אנחנו*, הקבוצה הקטנה – מפרגנים לאלו שמנסים להראות שבלוגים יכולים, לא חייבים, להיות פלטפורמה חזקה ומשפיעה.

  וכן, דיברתי על עצמי – ובגלל זה הסרתי את הלינק לבלוג בשדה התגובות.

 • ניב, יכול להיות שהיית צריך להוסיף בסוגריים את המילים ' רק בישראל'….כי חוסר הפרגון הזה שכל כך מורגש בפלטפורמה הזו, לא קורה עם הגולשים מחו”ל.

 • ניב, עברת כברת דרך בשבועות האחרונים כזו שפקחה את עיניך. אכן, קיימת לה גילדה קטנה שסבורה שהרשת היא נחלתה. נו… ולאן הם מגיעים עם זה? לעוד טוויטאפ משמים? והתקשורת? מפוחדת…. זה הסיפור כולו במשפט וחצי. באמת פוסט 10

 • מה הפואנטה?
  לא ברור לי בשורה התחתונה מה עמדתך.

 • Pingback: The Connection Between Lack of Mutual Lncouragement and Lack of Understanding | #Finesse140 Ltd.
 • Pingback: The Connection Between Lack of Mutual Lncouragement and Lack of Understanding | obiter / yair olmert
 • Pingback: למה בלוגים בעברית לעולם לא י
 • Pingback: הודעה לסופרי הראשים: הכמות ל
 • כולנו רוצים לדעת איך אפשר להתגונן מפני שפעת החזירים. נגיף שפעת החזירים – A/H1N1 2009 – הוא נגיף חדש, שילוב של זן שהתפתח מחזירים, עופות ובני אדם, ולכן אין עדיין חסינות נגדו. ידוע כי הנגיף רגיש לתרופות אנטי-ויראליות, כמו תמיפלו או רלנזה. כמו כן, מספר חברות תרופות בעולם מנסות לפתח חיסון כנגד המחלה. אך נכון להיום, כל החיסונים והתרופות כנגד שפעת החזירים עדיין בגדר של ניסוי, וחלקם אף התגלו כבעלי תופעות לוואי מסוכנות.

 • עניין אחד כבר הסתיים בהבנה

  עו”ד פוקס תיקן את הפוסט וההדורים יושרו לשביעות רצון הצדדים

Comments are closed.