ב-24 השעות האחרונות פורסם בהרחבה בכלי התקשורת בישראל ובחו”ל על אודות תקיפתו לכאורה של חיל-האוויר שיירות נשק “מפר איזון” ברחבי סוריה ואף בבירה דמשק. השימוש במילה “לכאורה” לא הושם כאן במקרה – עד כה אין אישור לכך מאף גורם מדיני בישראל.

בישראל ובעולם אין ויכוח באשר להיקף ההרג המבצע משטרו של אסד באזרחיו בעקבות מלחמת האזרחים המתחוללת בשטחה של שכנתנו מצפון בשנים האחרונות. תמונות הזוועה מסוריה ממשיכות לזרום ללא הרף משדה הקטל הסורי.  על-פי הערכות במערב, נכון לחודש אפריל 2013, נהרגו במהלך האירועים למעלה מ-70,000 איש (בחודש מרץ 2013 לבדו עמד מספר ההרוגים על 6,000), עשרות אלפים נפצעו ויותר ממיליון איש (חצי מהם ילדים) נמלטו כפליטים לטורקיה, לירדן וללבנון‏. בנוסף לכך, ארגוני זכויות אדם הפועלים בסוריה העריכו כי לפחות 130,000 בני אדם נעלמו במהלך ההתקוממות במדינה, ואלפים נוספים נחטפו.

עשו מנוי לטק פוליטי:
טק פוליטי בפייסבוק
טק פוליטי בטוויטר
מייל מטק פוליטי 
ר.ס.ס

תנועת חד”ש, לה ארבעה מושבים בכנסת, זכתה לקיתונות של ביקורת במרוצת החודשים האחרונים על גמגומה נוכח הנעשה בסוריה. אך גמגום הוא מילה עדינה למדי. חבר חד”ש והח”כ לשעבר מוחמד נפאע פרסם במהלך 2011 מאמר תמיכה פומבי במשטרו של אסד. בהמשך, חשף הכתב עמית סגל מחדשות 2 את היקף התמיכה לה זוכה משטרו של אסד בקרב פעילי המפלגה.

חד”ש, “החזית הדמוקרטית לשלום ושיוויון”, הוקמה בשנת 1977 כאשר על-פי אתרה הרשמי : “המטרה של מקימיה הייתה פשוטה: לאחד את מירב שוחרי השלום, השוויון, הדמוקרטיה וזכויות העובדים, יהודים וערבים, כדי להציג חלופה פוליטית למדיניות הכיבוש והניצול.”

אלא שמילים לחוד – ופייסבוק לחוד. תומכי חד”ש הופתעו לגלות הבוקר כי עמודה הרשמי של התנועה בערבית (Al-Jabra) “מדבר” באופן שונה בתכלית מעמוד הפייסבוק הרשמי של התנועה בשפה העברית. עם היוודע דבר התקיפה, לעמוד הועלתה מודעה גדולה שכותרתה “הסירו ידיכם מסוריה” והזמנה להשתתפות בהפגנת תמיכה במשטר הסורי בחיפה. הסיבה, למי שתהה היא עמידה “לצד סוריה, נגד האימפריאליזם, הריאקציה והציונות”. באותה שעה, ונכון לכתיבת שורות אלה, עמוד הפייסבוק של חד”ש בשפה העברית מתעלם לחלוטין מהנושא, וממשיך לעסוק בעניינים שעל סדר יומה של הסיעה.

רבות דובר על הידרדרותה המוסרית של תנועת חד”ש בנושא הסורי. קולות התמיכה במשטר הסורי שאיבד את הלגיטימציה להמשך כהונתו כבר מזמן, הם קולות צורמים במיוחד כאשר אלו נשמעים בפומבי בעיקר מצד פעילים ותנועות המתיימרים להילחם ולהגן על זכויות אדם כהגדרתם שלהם.

בינתיים הרשת דואגת לטפל בחד”ש כפי שרק היא יודעת. עמיר שיבי, מחולל הממים הביקורתי ביותר שקם כאן מהצד השמאלי של המפה הפוליטית, פתח במתקפה חסרת תקדים (כאן, וכאן) על עמדתה המבזה של חד”ש בנושא הסורי. כל כך עצוב, שזה מצחיק.

עשו מנוי לטק פוליטי:
טק פוליטי בפייסבוק
טק פוליטי בטוויטר
מייל מטק פוליטי 
ר.ס.ס