גוגל ופייסבוק עושות שרירים אחת על שניה.
נראה שאת פייסבוק מעניינת רק הפרטיות של המשתמשים שלה ולכן היא ממציאה כל מיני רמות חדשות של פרטיות. פרטיות דינמית הם קוראים לה שם. גוגל לעומת זאת, באה לסדר את כל המידע בעולם (כן כן , שמענו) וצריכה כניסה לכל מיני מקומות כדי לארכב את המידע (כלמר ליצור עותק של המידע בשרתים שלה, א.ק.א “גוגל 2″) שנמצא על השרתים המאובטחים. בגלל זה יצרה גוגל את ה”פרוטוקול” שנקרא פרנד קונקט (Friend Connect) שהמון חברות בתחום המדיה החברתית חברו אליו ומאפשר למשתמשים מאתרים שונים לתקשר ולהעביר את המידע שלהם בין אתרים שונים.
לפייסבוק יש נקודת מבט שונה על כל העסק הזה אבל במקום שאסביר עליה באריכות אציע לכם לינק לתכנית חדשה ברשת, סוג של “שידורי הנסיון” רק בגרסה של עמק הסיליקון, שמתעסקת במדיה החברתית הזו, יוזמה מבורכת למדיי, שמה הוא: The Social Web TV
בתכנית הראשונה יושבים שני חברה’ מפלאקסו, “ספר הטלפונים האינטרנטי” שלכם שלא כל כך תפסה בארץ אבל שיש לה יותר מ-20 מליון משתמשים חוזרים מדי חודש ושנקנתה לא מזמן על ידי קומקאסט, ועוד בחורצ’יק מסיקסאפארט שהחלה בתור חברה שמייצרת פלטפורמות לבלוגים (Typepad המצויינת למשל) ושואפת להשתלט על העולם (הם קצת יותר צנועים מזה).

אגב, אף אחד מהצדדים הוא לא פראייר, וגוגל היו הראשונים להראות לכולם איזה קטן יש לפייסבוק, ‘סתכלו בתמונה, גוגל לא הורידו את האייקון של פייסבוק שמונעים את הגישה אליהם, הם פשוט אומרים שפייסבוק חסמו את השירות.

friend connect sign in page

לינקים קשורים:
social web tv
שידורי הנסיון- פרק כמעט 20

Comments are closed.