קניתם אייפון, עכשיו תלמדו איך לצמצם את ההוצאות שלכם איתו. קיימות מספר אפליקציות שיהפכו את האייפון שלכם, שבעבר חשבתם שהוא טלפון, למחשב נייד (הוא גם ככה מחשב נייד בלי לשאול אתכם). השינוי שיתחולל באייפון הוא לא גדול מבחינה טכנולוגית, אבל הוא כן גדול תודעתית.

בזמנו, כשסקייפ עלו לאוויר, הפרסומת שלהם היתה שאפשר יהיה לדבר עם כל אחד בחינם אם לכל אחד יהיה חשבון סקייפ. זה נכון, כל שיחה שעשיתם מאז מסקייפ לסקייפ היתה חינמית אבל היא היתה מוגבלת לישיבה שלכם ושל פרטנר השיחה שלכם למחשב, נייד או נייח וכך או כך, לחיבור לאינטרנט.

המצב הזה השתנה לגמרי ברגע שקניתם לעצמכם טלפון סלולרי שיכול להריץ אפליקציות ושמחובר תמידית לאינטרנט דרך רשת הסלולר, אבל הוא קורץ אפילו יותר כשמדובר באייפון, בגלל שנכון להיום, הוא ה”טלפון” שהכי מתקרב למחשב נייד שאפשר. (אני משתמש באייפון יותר כמחשב מאשר כטלפון, חד משמעית)

במצב כפי שהוא היום, שבו אני תמיד מחובר לרשת בזכות חיבור קבוע, אני יכול ללכת ברחוב, לנסוע ברחבי הארץ, לשבת על החוף ולדבר בסקייפ או בפרינג (טלפונית) עם כל מי שאני רוצה שזמין באותו רגע באותן רשתות.

אבל רגע… מי שמחובר באותו רגע? למה שכולם לא יהיו מחוברים כל הזמן? נגיע לזה. הבעיה עם האייפון היא שהוא לא מאפשר להריץ אפליקציות ברקע, נכון? אז זהו, שלא. יש אפליקציה שמאפשרת את זה ומחסלת באופן מוחלט וסופי את ההבדל בין אייפון למחשב נייד (שמחובר תמידית לרשת). אוקי, אז אם באפליקציות עסקינן בואו נעשה רשימה של מה שצריך בשביל להיות מחוברים תמיד, להריץ אפליקציות ברקע ולהיות שמחים תמיד:

Cydia

ראשית, יש להשיג את תכנת Cydia, זו חנות אפליקציות שלא קשורה לאפל ויש בה אלפי אפליקציות שלא הגיעו לחנות של אפל. אפשר להתקין אותה אם אתם פורצים את המכשיר, או אז היא מותקנת אוטומטית ואפשר לחפש בה אפליקציות או שאתם יכולים ללכת ליוטיוב ולראות עוד שיטות להתקין את Cydia

Backgrounder

אחרי שהתקנתם את סידיה כנסו לתוכנה וחפשו תכנה בשם Backgrounder. התכנה הזו מאפשרת לאייפון להריץ אפליקציות ברקע בדומה לכל מחשב (האופציה הזו מנוטרלת באופן קבוע על ידי אפל באייפון). הבקגראונדר חשוב לכם כי מאותו רגע האייפון יהפוך למעשה למחשב הנייד השני שלכם, גם כשאתם יוצאים מהבית ונוסעים באוטו, תוכלו לקבל שיחות אודיו בסקייפ או בפרינג שלכם או מסרים מיידיים או צ’ט בפייסבוק שלכם, אתם למעשה תהיו מחוברים מחוברים מחוברים.

VoIPover3G

אולי האפליקציה החשובה ביותר בכל הקונסטלציה הזו היא התכנה הקטנה הזו. כדי לא לפגוע במפעילים הסלולריים חסמה אפל את האפשרות להשתמש ב- VoIP כשאין לכם WIFI. עד כאן הכפייה. התכנה הקטנה הזו משחררת אתכם לעשות שיחות VoIP כשאתם ברחוב, בים, באוטו, איפה שתרצו תוך שימוש בחבילת הדאטה שרכשתם מהמפעיל הסלולרי שלכם ללא הוצאה נוספת.

voipover3g- האפליקציה החשובה ביותר לביסוס שיחות טלפון ב- VoIP

voipover3g- טלפון VoIP ב 3G

Fring

במשפט אחד- פרינג מחברת את כל תוכנות המסרים המיידיים שלכם לתוכנה אחת. אבל היא עושה יותר מזה, היא נותנת לכם גם חייגן כדי לחייג דרך סקייפ אאוט או SIP, ועוד נחזור לאלה בהמשך.

ICQ + IcqSMS Contacts

את אייסיקיו לא צריך להציג אך את האפליקציה האייפונית שלה דווקא כן צריך להציג. ספק אם יש לכם חברים באייסיקיו היום אך עם זאת, אייסיקיו ישמחו לשלוח הודעות סמס שלכם לסלולרים של החברים שלכם חינם אין כסף. הם יעשו את זה בשמחה אך לא בנוחות שהייתם מצפים. את האפליקציה אפשר להוריד חינם מחנות האפליקציות של אפל אך יחד איתה יש להוריד תכנה קטנה מסידיה בשם IcqSMS Contacts שתתלבש עליה ושתאפשר לכם למשוך את מספרי הטלפון מספר הטלפונים באייפון שלכם (באייסיקיו שכחו להוסיף את הפונקציה הזו) וכך תוכלו לשכוח מלשלם למפעילות הסלולריות שלכם דמי שימוש לכל סמס, סמסו חינם אין כסף.

SIP

אז מה זה סיפ? בלי לבלבל יותר מדי את המוח, סיפ זה לעשות שיחות טלפון דרך VoIP. מתחברים לאחד מספקי הסיפ, קונים שם דקות שיחה (אני מחובר דרך xeloq), מכניסים שם וסיסמה בתוך אחד מחייגני הסיפ (פרינג נותן אופציה להתחבר לסיפ בקלות) ועושים דרכם את כל השיחות. זמן האוויר יעלה לכם פחות, בדרך כלל, מאשר דקת שיחה במפעיל הסלולרי שלכם. האופציה האחרת זה שתמשיכו לשלם על שיחות יוצאות יקרות למפעיל הסלולרי שלכם.

משתמש בפרינג כדי לדבר בטלפון

משתמש בפרינג כדי לדבר בטלפון

משהו על חבילת הדאטה שאתם רוכשים

לי יש חבילת 5 גיגה דאטה אבל אפילו כגולש כבד באייפון אני לא מצליח לחסל אותה בחודש (לא מכיר מישהו שצריך יותר מ- 5 גיגה באייפון, האפליקציות חסכניות למדי). מה אני עושה באייפון: שולח תמונות במייל ובפייסבוק, עובד המון עם אפליקציות פייסבוק, אייסקיו, פרינג, משדר וידאו לייב בקוויק וכמובן משתמש בדפדפן. אני שואל את עצמי ותשאלו את עצמכם- אם כבר קניתם חבילת דאטה, למה לא להשתמש בה גם כדי לשוחח בטלפון וכדי לשלוח סמסים וכך לחסוך בהוצאות?

Have iPhone? Will Talk Freely

אז בואו נחזור לסקייפ לרגע. הפרסומת שלהם דיברה על כך שכל מי שמחובר לסקייפ יכול לדבר עם כל אחד אחר בחינם, מה הקשר לאייפון? נכון, כל מכשיר שמחובר לרשת ושיש בו סקייפ או פרינג יכול לבצע שיחות חינמיות כאלה על רשת האינטרנט, אבל כמה מכם באמת משתמשים ביכולת הזו באופן קבוע? כמה מכם יוזמים שיחות סקייפ עם הטלפון הנייד שלכם? כמה מהחברים שלכם מבקשים להתקשר אליכם לסקייפ כשאתם מחוץ לבית? אני מנחש שהמספר הוא אפס, אתם פשוט אוהבים לשלם, נכון? לא, אתם רגילים לשלם. אז מה ישנה האייפון?

עכשיו כשקיימת בהלת אייפון בישראל וכש- 300 אלף מכשירים עומדים להכנס לשוק שלנו מימין ומשמאל אפשר לשנות את תודעת הצריכה של עצמנו ושל האנשים שאנחנו בקשר איתם כך שלא רק כל מי שיש לו סקייפ יוכל לדבר חינם- אלא- אתם תוכלו לדבר חופשי וללא הגבלה (עם חבילת הגלישה שיש לכם ממילא) עם כל בעל אייפון. אתם בוודאות תכירו לפחות 10-20-30 איש שרכשו אייפון או שירכשו אייפון ותוכלו לדבר איתם חופשי חופשי וככל שתאספו יותר “מספרי אייפון” כך יפחת המחיר החודשי שתצטרכו לשלם לחברות הסלולר, יתרה מזאת, לא תצטרכו לחשוב יותר על הזמן שעולה לכם כסף, רק על הבטריה. נראה לי שווה. נסו ותיווכחו.

8 comments on “קניתם אייפון- מזל טוב, כך תוכלו לחסוך בהוצאות

 • ממליץ לבדוק גם את תוכנת ה
  3G Unrestrictor
  בסידיה. נכון שהיא עולה כסף, אבל מאפשר שחרור לגמרי מהתלות החיבות לויפי כאשר רוצים לעשות דברים כמו להוריד משחק גדול מ 10 מגה וכו'.

 • מהסקייפ אי אפשר לדבר
  VOICE
  דרך חבילת הגלישה, זה חסום
  אפשר רק דרך הרשת האלחוטית

 • הי ברק, כמו שציינתי בפוסט, ישנה תוכנה קטנה שגורמת לזה להיות אפשרי,
  VOICE והכל
  דרך חבילת הגלישה

 • מהסקייפ אי אפשר לדבר
  VOICE
  דרך חבילת הגלישה, זה חסום
  אפשר רק דרך הרשת האלחוטית

 • הי ברק, כמו שציינתי בפוסט, ישנה תוכנה קטנה שגורמת לזה להיות אפשרי,
  VOICE והכל
  דרך חבילת הגלישה

Leave a Reply