לקחתי על עצמי משימה לצלם את הקיר הזה כדי לייצר עוד חומרים מקוריים לשיתוף עבור כל האנשים שעוזרים בקמפיין ללא שם הזה. אפשר למצוא את התמונות ב- 1024X768 בפליקר. התמונות חופשיות עבור קרדיט.

היום התחלנו לקבל רוח גבית מהעולם בנוגע למה באמת הלך שם, התמונות ששוחררו על ידי דובר צה”ל הגיעו לעולם ומראות בבירור מי תקף את מי. מראים את רובי הצבע שאיתם הגענו, רואים את האלות, הסכינים, השרשראות, הטירוף בעיניים, הצעקות של השייטת בקשר. באיזשהו שלב הגעתי למאמר המערכת של ניו יורק פוסט שקרא לראש ממשלת תורכיה צבוע, עשיתי על זה לייק, עשו גם אתם. קראתי גם את תום פרידמן בטור מעולה שלו וראיתי את הסרטון המעולה הזה.

הרוח הגבית שהחלה לנשוב לכיווננו החלה לנשוב רק כאשר שוחררו החומרים המצולמים על ידי דובר צה”ל, מה שמוכיח את חשיבות המהירות שבשיחרור החומרים לציבור מהר ככל האפשר. אפשר להבין שלקח לספינה זמן להגיע לישראל, ואז לחיילי צה”ל לתפוס את הקלטות או הכוננים עם החומרים המצולמים. אבל לקח להם יותר מדי זמן לשחרר אותם, בטח את החומרים הצה”ליים.

הצד השני של הרוח הגבית הזו קצת פחות שמח. היום בשיחה עם משרד החוץ הובהר לי שהאסטרטגיה של ישראל היא להנמיך את הלהבות, איכשהו להכיל את המצב, ולא להכנס לפעולה באינטרנט. כן, קראתם נכון. טוב, ידעתי שאין פעולה באינטרנט מהיום הראשון, כשהצעותיי לעזרה סורבו, אבל לא להכנס לפעולה יזומה במדיה החברתית כמדיניות של משרד החוץ, זה כבר ליקוי מאורות שאין כדוגמתו, זו הפקרות, הפקרת חיי אדם. חוסר הבנה מוחלט את חשיבות המדיום והשלכותיו על ההסברה הישראלית ודעת הקהל העולמית. ראשית, אי אפשר לשלוט על הלהבות בלי להיות באינטרנט (זה דבר והיפוכו), שנית, אי אפשר להכיל את המשבר הזה בשום אופן, צריך להתמודד איתו אש מול אש. עמוד שידרה מדינתי למדיה חדשה כמו שישראל סיפקה בעופרת יצוקה (לעזור למי שרוצה לעזור לנו) לא יקרה פה כרגע, מי יודע מתי אם בכלל. כתבתי על ליקוי המאורות הזה אי שם אחר הצהריים בפייסבוק שלי, לא פירטתי כי לא רציתי ליצור דה-מורליזציה בקרב אנשים, אולי לא הייתי צריך לעשות את זה. מה אתם חושבים על המצב?

בינתיים, תהנו מהתמונות ושתפו אותן כאילו אין מחר.

אם יש לכם איזושהי שאלה על איפה משיגים חומרים, איך מפיצים אותם, איך מגיעים לקהלים וכל מיני טוויקים ושטיקים לשיתוף, אתם מוזמנים לפנות אלי בפייסבוק ולשאול. מעבר לזה, כמובן, כאן בתגובות אפשר גם. תמיד אענה, אסביר ואפנה לאן שצריך בעניינים האלה.

שדרוג: נוספה מערכת תגובות פייסבוק…