שמחתי לקבל גישה לאתר החדש של נענע10 אחרי שקראתי את הפוסט של אורלי יקואל על השיטוט שלה באתר. תודה אילנה.
הפוסט שקראתי אצל אורלי סיקרן אותי, אז החלטתי ללכת כהדיוט, לראות הכצעקתא, לנשום קצת אוויר פסגות ולראות גם ממה עידו קינן מתלהב כל כך.

ברשותכם, את הפוסט הזה כתבתי תוך כדי מעבר מעמוד לעמוד באתר החדש וסקירתו. חלק ממה שתקראו נכתב בנקודות, אז אין בהכרח המשכיות בין פסקה לפסקה, ועם זאת, ניסיתי. יש יתרון לכתיבה מהמותן לפעמים.

מלבנים חדשניים
המלבנים הצבעוניים בראש העמוד המשמשים כתפריט מוצלחים למדי לטעמי. בשביל לשפר את השימושיות לגולשים הייתי מגדיל אותם כדי להניח לגולשים להגיע לתפריטים ביתר קלות. מצאתי את עצמי מתאמץ להניח עליהם את העכבר. מבחינת הצבעים- עוד אשוב לזה.

תפריט ראשי נענע10

ישראבלוג- מתיחת פנים זה כזה שנות השמונים
עמוד הבית של ישראבלוג עוצב מחדש, אך לדעתי היו צריכים למחוק את הכל ולהתחיל מאפס. כרגע העמוד של ישרא נראה כאילו עבר מתיחת פנים. העיצוב הזה מזכיר לי את עמוד הבלוגיה בתפוז. עמוד הבלוגיה הוא אחד מהחזקים במערכת התפוזית ומעוצב בחכמה. עם זאת, לדעתי יעשו נענע10 בחכמה אם יקטינו את העמוד שנגלל מטה מעט יותר מדי לטעמי וישתמשו בכל המקום שיש להם (שטחים לבנים) בשביל לקבץ תכנים ולמשוך את העין.
לעיצוב מינימליסטי יש יתרון, הוא לא מעיק. האתר הישראבלוגי לא מעיק. העניין בריווח כמו במקרה הנ”ל הוא שהגלילה לוקחת יותר מדי זמן, ולא כי יש הרבה תוכן, אלא בגלל שהמוח צריך לעכל ולהבין מה הוא רואה בכל קוביה, ועד שאתם מגיעים למטה אתם כבר לא יודעים איפה רציתם להיות קודם (נוצרת הפרעת קשב), או שמצד שני יש לכם יותר מדי רעיונות. כך או כך, אתם לא תעשו את זה שוב (לגלול את הכל) וזו הנקודה. בפעם הבאה, אתם כנראה כבר תשמרו את העמוד שבחרתם במועדפים ולא תחזרו לעמוד הזה אם אין צורך וחבל.

WIRED- ללמוד מהם
במקרים כאלה אני תמיד נזכר ב- WIRED. כן, יש שם המון גלילה, אבל ניצול המקום שם (המרווחים בצדדים קטנים מהנורמה, זה משגע) הוא חלומי.
אפרופו WIRED, נענע עושים באתר החדש שלהם שימוש בצביעת הטקסט בצבעים שונים כדי לסמן כותרת וכדי לסמן כותרת משנה. כמדומני שזו הפעם הראשונה שזה נעשה ברשת הישראלית ולזכותם יאמר שזו הפעם הראשונה שאני רואה שימוש כזה ברשת בכלל. בכל אופן, וויירד משתמשים במספר גדלים של טקסט, סיפור ליד סיפור, בגדלים אחרים, ואם אתם מצפים שטקסט גדול שעומד ליד טקסט קטן ימשוך תשומת לב רבה יותר, אמנם אין לי את הסטטיסטיקות של זה, אבל התחושה שלי אומרת שזה לא ממש ככה.

נענע עושים שימוש בצבעים כדי להדגיש כותרות
נענע-שימוש בצבעים

wired
Wired- שימוש בגדלי פונט שונים

אג’קססס
בצד ימין יש ממשק אג’קסי.מצויין. כלים, נושאים, מזג אוויר וכדומה. משתמש מנוסה ילך לבדוק אם הקוביות זזות עם העכבר. הקוביות אכן זזות עם העכבר כפי שניתן לצפות וחכם שהן זזות (מי יקבע לי מה אני רוצה בראש העמוד ומה אני רוצה בתחתיתו? אני צריך לקבוע מה מעניין אותי).

עצה לשיפור: שימו אייקון קטן שיגיד לגולשים שהקוביות ניתנות להזזה. יותר מזה, אם אפשר, גירמו לתנועת הזזת הקוביות להיראות ולא רק להיעשות. זה יותר אינטואיטיבי כך.

הפתק הצהוב
אני אוהב את האופציה הזו. אישית, אני אקח אותה איתי לראש העמוד (הייתי הופך אותה גם לווידג’ט לשולחן העבודה). חבל שצריך להירשם בשביל זה.
שאלה: האם זה כורח המציאות להירשם או שאפשר לדלג על הרשמה?

פתק צהוב- חובה להירשם?

צבעוניות האתר
השימוש בצבעים ממתג את האתר כאתר בוטיק, ואני לא מתכוון בוטיק כמילה נרדפת לקטן אלא בוטיק כמילה נרדפת למיוחד, הרי ברור שאתר נענע, עם כל מה שסופח אליו עם השנים (מכירות, בלוגים, קניות וכדומה) אינו קטן. עוד משהו. נענע10 ממצב את עצמו, או מנסה למצב את עצמו כאתר חדשות קודם כל. לא פלא, המיזוג עם ערוץ 10, על תכניות הריאליטי והחדשות שלו עשו לנענע רק טוב. ועם זאת, הצבעים של האתר לא עומדים במתאם עם מה שהמוח אומר בצורה
אינטואיטיבית שהוא חדשות- לבן – וזה האכילס העיצובי- העיצוב לא מתיישר עם המהות. שימו לב לצבעי הפסטל של התפריט הראשי המוסתר. כתום, ורוד, ירוק זוהר, כתום ותכלת. לאתר חדשות. לדעתי האישית, יתאימו רק הכתום והתכלת. ירוק זועק וורוד עושים לי תחושה של פקאצות באוויר, ובאמת, שני הצבעים מדברים על כיף ואנשים ואילו התוכן מסומן בצהוב. עוד לא החלטתי מה אני חושב על צהוב.
(פתאום גיליתי שגם שחור ישנו, אחרי 40 דקות באתר. מדברים על שימושיות…)

כשמסתכלים על זה עוד קצת, מבינים שכנראה אין ברירה- זה אתר תוכן גולשים (ישרא הגדול והפורומים), אתר תוכן (יש מה לקרוא, תמיד היה), עכשיו זה גם אתר וידאו (עם הכניסה והכיבוש של ערוץ 10 פנימה), זה אתר קניות (מסתבר, אני לא יודע כמה הם חזקים יחסית למתחרים) וכאמור- יש גם קהל צעיר יותר שהולך למשחקיה. זה מצב מסובך. נענע10 התחייבו לעיצוב חדש, והתחושה היא שהאתר צריך לעבור תהליך התבגרות, ואני לא אומר את זה כביקורת. הכוונה שלי היא שעכשיו, כשהאתר פרוס מול העיניים שלי אני שואל את עצמי מה זה האתר הזה? איזה מקום הוא רוצה לטעון לעצמו.

כמה דוגמאות
ויינט– אתר חדשות קלאסי. הכל סובב סביב החדשות, גם אם יש כמה עמודים שהם לא כאלה. כשמסתכלים על החנויות של ויינט ועל הדרושים, אלה רק נספחים קטנים (שמכניסים הון כסף) סביב אתר החדשות הנצפה בארץ.
נרג’– התחילו יפה לפני כמה שנים, נחלו תבוסה מול ויינט בחדשות, עשו טעות מחפירה עם העיצוב העיגולי האדום שלהם והעימוד הזוועתי של רכילות לצד הכותרת הראשית בראש העמוד, חזרו בתשובה והפכו את האתר שלהם למהוגן וצנוע עם תוכן רב ומיקום נכון של הכתבות. נרג’ הוא שוב אתר חדשות, אין ספק, כיף להכנס. תפוז– “המון” טעויות זה מעט ליד כמות הטעויות שעושים בתפוז, אבל אין ספק, כשנכנסים לתפוז אתם יודעים מה תקבלו. העיצוב ישן (הגולשים רגילים) אבל תפוז הוא אתר תוכן גולשים ממזרח עד מערב, מצפון ועד דרום.

כלבו זה לא רע
אז מיהו נענע10? להגיד שהוא גם וגם וגם זו תהיה ירייה של נענע ברגל של עצמה בעיני. אני רוצה לדעת לאן האתר הולך ואני רוצה לדעת לאן אני בא כשאני נכנס אליו. כרגע, בעיצוב החדש שלו, אני מרגיש שאני נכנס לכלבו. כלבו זה לא רע, אבל אני מבקש לדעת שאני נכנס לכלבו. אני רוצה לדעת מה מוכרים בכלבו הזה, אני רוצה לדעת איפה המבצעים ובמה הכלבו הזה מתמחה.

קשה לי לכתוב סיום לפוסט הזה. האתר עוד לא ציבורי במלוא מובן המילה, עדיין עובדים עליו ולאנשים בנענע חשוב לדעת מה אומרים המשתמשים המוקדמים (אני אוהב את זה בנענע מאד). יש שם עוד מה לתקן, יש עוד מה לעצב, אבל האתר הולך, בתקווה, בדרך הנכונה. באופן כללי, אני לא אוהב הגמוניות, ולכן להוסיף אתר גדול נוסף למצבת האתרים הישראלים הנחשבים היא תמיד סימן טוב לאינטרנט בארץ. נחכה ונראה לאן ינשבו הרוחות.

מאד אשמח לשמוע את דעתכם בנושא נענע10, שמח על ההזדמנות שניתנה לי, לראות את האתר לפני הקהל הרחב.

me and mika

 

לינקים נוספים בנושא נענע10:
גל מור כותב על נענע לא 10
ההשקה של נענע10

זילזול קר למפגרים– נתנו בראש לנענע10

חוויית משתמש:
Mixsync- אפליקצייה וואו

דלוור- אכזבה

מה הייתי מצפה מכלכליסט

3 comments on “נענע10: חוויית משתמש

 • ????10 ???? ??? ??? ?? ??. ????? ??????? ??? ??? ????? ????? ???? ???? ???? ??? ???? ??? ?? ??? ????.
  ???? ?????? ?? ????? – ???? ?”????” ??? ???? ?? ?????. ?? ?? ????? ?????? ?? ??? ??? – ?? ????, ??????, ?????, ?????, ????? ????? ??? ???? ?? ???????? ?????? ??? ??? ?????? ????? ?????????. ??? ????? ????? ??? “??????” ?? ??? ????10 ???? ????? ??? ??????? ?? ?? ?? ???. ?????? – ??. ????? ????? – ????. ???? ????? ????? ?????? ???????? – ?? ???.

  ????? ??????? – ???? ??? ????? ??? ??? ???? ???? ???? ?? – ?? ??? ?????. ??? ????? ??? ???? ??? ??? ???? ????? – ?? ??????? ???? ??? ????? ??? ??????, ????? ?????, ????? ?? ??????? ?? ??. ?? ??? ????? ?? ??????. ??? ???? ????? ?? ????? ????? ?????? ????? ?? ??. ??? ???? ?????? ?? ???? ????? ???? ???? ?? ?? ????? ?? ??? ??? ????. ?????? ?? ??? ???? ?????? ?? ???? ??????? ??? ????? ?? ??????? ???.

  ??????? ???????? ???? ?????? – ?? ???? ?? ????? ?”???? ????”. ??? ???? ????? ?? ????? ????? ???????? ???? ???? ???? ??? ?????? ??? ?????, ?? ?? ?????. ?? ??????? ???????? ??? ?? ?????? ??????? ????? ???????? ???? ???????? ?? ???.

  ????? ?????, ????? ?????. ??? ?? ???? ????? ??? ??????? ?????? ???? ?????? ?? ????? ?? ??????? ????? ????? ???? ??? ??? ????. ??????? ???? ????? ????? ??????, ??? ???? ???? \ ????? ????? ????? ??? ?????. ?????? ???????? ????? ???? ???? ?? ?????? ????10. ????? ?? ?????? ?? ???’???? ??????, ?? ?? ????? ?????? ??? “?????” ???????? ?? ??????. ???? ??? ?? ????? ?????.

  ??? ????? ????? ??? ???? ????, ???? ????? ??? ????? ????’??? ?????’???? ????’???? (??? ????? ??? ????? ??? ???? ????) ????? ??? ???? ????? ????? ???????. ??? ????? ??????, ????? ?????, ?? ?????. ????? ????? ????? ?????? ??????. ??? ???? ??????. ??? ???? ??? ???????? ??? ?? ???????. ???? ??? ??? ????. ??? ??? ?????? ???????? – ?????, ?????? ??????. ?? ?? ????? ????? ?? ?????????? ?????, ????, ???? ????????. ?? ???? ????????? ????. ???? ??? ???? ?? ??, ????.

  ??? ???????? ?????? ??? “????? ???? ????? ?????? ?????? ????????” (?? ??? ???? ?? ?????? ????) ??? ?????? ????? ?? ??? ??? ???? ????? ??????? ???????? ?? ???? ???? ?? ?????, ??? ?????, ?? ???? ?? ??? ??????? ??? ?????, ???? ???? ??????, ?? ???? ????? ????. ???? ??? ???? ???? ????? ?? ????? ?? ??????, ?? ????

  ???? ?? ????? ?????? ???? ?????? ?? ?? ???? ????? ?? ???? ???? ????? ??? ?????. ??? ???? ????? ?????? ????? ????10 ????? ?? ???? ???? ???? ???? ??? ?????? ?? ????? – ??? ?? ????:
  1. ?????? ?? ????? ??????? ?? ????? – ????? ???? ???? ?????. ?? ??? ????? ????? ?? ?????, ??? ?? ?? ??? ?? – ???? ???? ????.
  2. ????? ?????? ????? ?? ???? ?? ????? ???? ?-???? – ?? ????? ????? ?????? ?????? ?? ???? ????? ??? ????? ???? ?????.
  3. ?????? ?? ???????? ????????? ?????? ?? ????? ????? ???? ???????? ??????? ??????. ?? ???? ??? ????? ????? ??? ?? ?????? ??????? ???? ?????? ????? ????? ??? ??? ?’???? ?? ????. ?????, ?? ??????? ????? ?? ????? ??? ??? ?????.
  4. ??????, ???????, ???? ??????? ???????? ????? ??? ??? ???? ???? ??? ???? ???? ?????? – ??? ?? ????? ?? ?????? ????? ????? ?? ?????? ??? ??? ???? ???????? ????.

  ?? ??? ???? ??????? ????? ???? ????? ????? ??? ????? ????, ?? ???? ?????, ??? ???????, ???? ??? ???? ????? ????? ???? ????? ????? ?? ?????? – ???? ????10 – ????? ??????!

  ?????? ??????.
  ?????.

 • ???? ???? ??????.
  ?? ??? ????? ????? ????? ????? ??? ?????? ??????.
  ????? ????? ?? ??? ?- OWA ???? ???? ?? ???? ?????????.
  ??????? / ??????…

  ??????, ??? (???) ???? ??? ?? ????? ????.

 • ????
  ??? ????? ????? ?? ???? ??? ,??? ??? ????? ???. ??? ???? ??????10 ??? ??? ?????? ??????? ???? ????? ??? ?? ???? ??? ????? ????? ????? ???? ?????? ???? ??????.
  ?????? ???????, ?????? ?????.
  ??? ???? ?? ????? ????? ???? ???? ????, ??????? ??? ?????.
  ??????, ??? ????? ?? ????? ????? ?? ????????, ???? ????? ??? ??? ?????? ????.
  ?? ?? ?????? ???? ?? ?? ???? ???.
  ?? ?????? ????? ??????? ?? ?????? ??????? ?????? ???? – ?????.

Comments are closed.