הפעם הראשונה שראיתי טאבלט במו עיניי היה כשפגשתי את דיוויד סיפרי (האיש שהמציא את טכנורטי) בטיול לירושלים ביולי 2009. דיברנו טכנולוגיה וכל מיני שטויות אחרות כשהוא החליט להוציא את הקינדל מהתיק שלו ולהראות לי מה עושים איתו.

חצי שנה אחר כך ואנחנו עומדים לפני התפוצצות הטאבלטים הגדולה (דור ראשון), אפל עומדים להוציא טאבלט, מייקל ארינגטון תובע זכויות על טאבלט אחר, גוגל עומדת להשיק אחד, דל עושה קולות ואני די בטוח שמיקרוסופט לא אמרו את המילה האחרונה.

למה כל ההקדמה? כי עוד לפני שיש לי טאבלט אני מבין לגמרי שטאבלט הולך לשנות לי את החיים כמו שהאייפון שינה לי אותם. אסביר:

1-      אני רוצה לקרוא ספרים. אני אוהב לקרוא ספרים בשכיבה במיטה. כשאני קורא ספר האור צריך ליפול בזווית הנכונה על הספר כדי שיהיה לי מספיק אור. לפעמים הספר לא מתקפל מספיק אז נוח לקרוא אותו רק בצד אחד שלו. מכירים את זה? לטאבלט לא אכפת מאיזה צד האור נופל, הוא משחק אותה פולניה- הוא ישב בחושך.

2-      אני רוצה לקרוא ספרים. ספרים עולים הרבה כסף. למה יש ספרים שעולים 20-25 דולר? ספרים אלקטרוניים לא אמורים לעלות יותר מ-10 דולר. יהיו כותרים חינמיים.

3-      אני רוצה לקרוא ספרים. ספרים יכולים להיות דבר מאד כבד כשמוסיפים אותם לתוכן התיק הכללי. WTF. טאבלט ישקול כחצי קילו פלוס מינוס.

4-      אם טאבלט בשביל מה צריך נטבוק. הנטבוקים כבשו ב 2008-2009 את שוק המחשבים הניידים. רוב האנשים לא צריכים מחשבים חזקים ולרוב האנשים אין חשק לסחוב מחשב כבד עם מסך גדול. בשביל פייסבוק-אימייל-אופיס אתם לא צריכים שלושה קילו ומעבד טוב ושוק הנטבוקים פורח בגלל זה. אבל אז הגיע הטאבלט.

5-      אם האייפון הוכיח שלא צריך מקלדת פיזית, והוא הוכיח שלא צריך מקלדת פיזית, בשביל מה אדם צריך נטבוק? תשובה נכונה, הוא לא צריך נטבוק. הטאבלט ישקול פחות ויתן את אותן יכולות כמו הנטבוק. אה כן, הוא גם יהיה יותר סקסי.

6-      אבל רגע, לקינדל יש Wi-Fi- נכון. לטאבלט יהיה גם. תוכלו לגלוש איתו כמו שאתם גולשים באייפוד טאץ’.

7-      אבל רגע, אייפוד טאץ’ זה מזכיר לי אייפון. נכון, במרחק יריקה לעתיד יהיה גם טאבלט סלולרי. אתם תוכלו לגלוש באינטרנט בכל מקום עם חבילת גלישה.

8-      רגע, אז אתה אומר שהטאבלט יהפוך להיות הטלפון הסלולרי שלי?

9-      כן, זה מה שאני אומר. מה הבעיה לתקוע סים?

10-  רגע, אז איך נדבר? מה, נצמיד את הטאבלט לאוזן? לא בטאבלט יהיה חור לאוזניות וחיבור בלוטות’. תהיה בו גם מצלמה (סקייפ מישהו?), אבל זה ביסייד דה פוינט.

אגב, הנה שיחה שניהלתי עם דיוויד סיפרי על הכרום OS. דיברנו שם על מערכות הפעלה אינטרנטיות, גוגל, מיקרוסופט ועוד. השיחה בת חצי שנה כבר אבל עדיין רלוונטית והאיש- חזון איש.

3 comments on “חזון הטאבלט שלי

Leave a Reply