פוליטיקאים בישראל הופכים להיות מיומנים יותר בשימוש שלהם בפייסבוק. טוב, אולי לא כולם, רק חלקם, או בעצם זה הצעירים, או החדשים, או אלה שעושים בחכמה ומקשיבים לצעירים שמקיפים אותם. נבחרי ציבור הבינו ששימוש מושכל בתמונות ובמסרים גרפיים יכול לקדם את האג’נדה שלהם. בארצות הברית למשל, הבית הלבן משתמש תדירות באינפוגרפים (לינק מומלץ) על מנת להסביר מהלכים כלכליים ועל מנת לקרא לציבור לפעולה. מרתק לנתח את הסיבות שבינן כל אמירה של לפיד זוכה לאינסוף שיתופים, לייקים, תגובות ות-ג-ו-ב-ו-ת. מה יש בו בבנאדם ומה יש בצורה בה הוא פועל? מהן הדרכים הטובות ביותר לעורר שיח באינטרנט?

התכנית הכלכלית לשנת 2013-2014 (PDF)

הנה לכם מספר תגובות לסטטוס של יאיר לפיד (שמצוטט בחלקו כאן למטה), מעיתונאים, חכ”ים ועוד, שימו לב לשימוש בעזרים הגרפיים.

“כן. זה קשה. ידענו שיהיה קשה, אבל זה לא אותו דבר כשזה באמת מגיע. זה קשה, ואנשים כועסים, אבל זה בדיוק הפירוש של לקיחת אחריות: לעשות את מה שקשה, בידיעה ברורה שיכעסו עליך.

לא שאני מתלונן חלילה. לציבור קשה יותר, אבל לא צריך לתת לכעס לעוור אותנו אל מול האמת: האפשרות האחרת היתה קריסה של המשק, לא פחות. אם היינו יושבים בחיבוק ידיים, הבור התקציבי היה גדל וגדל, החובות היו מתנפחים, השירותים החברתיים היו מתמוטטים. בכל פעם שאתם רואים בטלוויזיה ככרות אפופות עשן של מדינה שהתפוררה, תדעו שמאחוריהן עמדו פוליטיקאים בזבזניים שלא עמדו בלחצים. זה לא הולך לקרות במשמרת שלי. בדרך הזו, לפחות זה יהיה קצר. תוך שנתיים המדינה כבר תיראה אחרת לגמרי…” להמשך קריאה בפייסבוק של יאיר לפיד

בואו לעקוב אחרי כל הפוליטיקאים בפייסבוק במקום אחד

שלי יחימוביץ כותבת בפייסבוק שלה ובאריכות את הסיבות לבור הכלכלי ובוחרת לצטט את יאיר לפיד.

זהבה גלאון ממר”צ הלכה לישון עם התכנית הכלכלית בלילה וחזרה עם המלצת קריאה:

“המלצת קריאה: התחלתי לקרוא את התוכנית הכלכלית שהתפרסמה היום, ואני רוצה להגיד לכם שעמוד 7 פשוט נהדר. מספרים שם על תקווה, על חברה הוגנת, על שוויון בנטל הכלכלי. משם העלילה מתהפכת ואת יתר העמודים, שעוסקים בחיסול מערכת החינוך, בהברחת המשפחות הצעירות מהארץ, ובהגדלת הפערים החברתיים, אני ממליצה לא לקרוא לפני השינה. סטיבן קינג, מאחוריך.”

לייק בפייסבוק  | עקבו בטוויטר | מנוי במייל | עדכון ר.ס.ס

אראל מרגלית מהעבודה קם בבוקר והלך לכספומט:

“* מס הכנסה שעולה בכל רמות ההכנסה * מע”מ שישפיע על עלות המחייה שלנו באלפי שקלים * הוצאות על חשמל שיפגעו בכל משפחה* קיצוץ בקצבאות ילדים שמשמעותם פגיעה של מאות שקלים בחודש למשפחה עובדת עם ארבעה ילדים.
האוצר בחר בפתרון הקל- לחלוב את האזרח הקטן כדי לנסות לכסות את האוברדרפט ומתחמק מלבצע קיצוצים אמיתיים במערכת הביטחון ורפורמות במשרדי הממשלה. תקציב המדינה ל-2013-14, הוא תקציב בלי חזון, בלי צמיחה, ובלי ניהול אמיתי של התקציב. מדברים גבוהה גבוהה על האדם העובד, אבל בסופו של יום לפיד תוקף אותו בבטן הרכה.”

“תמי זנדברג ממרצ על ריקי כהן שמתהפכת בתלוש המשכורת שלה: “דובר רבות על הפגיעה בחלשים, וגם על השקר למעמד הביניים. אין ספק שריקי כהן מתהפכת בתלוש השכר שלה, ולא יודעת אם לצחוק או לבכות. אבל הדבר החשוב שצריך לומר לגבי הגזרות הכלכליות, הוא שמדובר בקריסת הכלכלה הישראלית. לא פחות. כל מה שמייצר כסף במדינה הזאת, מוסה וקוצץ: המשכורות של עובדות ועובדים, שמהן כולנו משלמים את כל ההוצאות החודשיות שלנו; סבסוד הגנים, שמאפשר לצאת לעבודה; שירותי החינוך והבריאות, שמאפשרים הון אנושי שחשוב כל כך למשק; כל אלה בקיצוצים. מנגד, כל מה שלא יצרני, כל מה שמעשיר את העשירים ממילא, נשאר כשהיה. בדיוק הפוך ממה שצריך לעשות. לפיד/נתניהו מסוכנים לכלכלת ישראל.”

דבורית שרגל מצטטת את דבריו של לפיד לפני הבחירות

 מיכל וייצמן בגירסה האישית שלה ל”פחות אבל כואב

טל שניידר (הפלוג) מודה שהיא אוהבת את הסדנא לניהול כעסים של שר האוצר:

“כייף לחזור לקרוא סטטוסים של השר. סדנה בניהול כעסים. נחמד. הסיפור הזה של הניהול כעסים יכול לעזור לי בעוד תחומים בחיים, לא רק בתקציב. ובכל מקרה, יש כאן הבטחה שתוך שנתיים המדינה תראה אחרת (כלומר, יהיה ראש ממשלה אחר?) ולסיכום, על השורה האחרונה של השר אני חותמת בשתי ידיים, לפחות ביחס למה שלמדתי בזמן האחרון, אפשר להחליט שאני לבד או לצאת מתקופה קשה ביחד”.

One comment on “לפיד מעלה מיסים, בפייסבוק מגיבים

  • Pingback: התכנית הכלכלית של האוצר לשנת 2013-2014 (PDF) | טק פוליטי | טק פוליטי

Comments are closed.