שר האוצר נתן במבט ראיון. NOT

שר האוצר יאיר לפיד הוא הבלוגר מספר אחד של ישראל, ועכשיו הוא מוכיח זאת שוב.

בפוסט שפורסם זה עתה בפייסבוק שלו הוא טוען: “סטודנטים יקרים, עושים עליכם סיבוב. למה סיבוב? כי קמתי היום בבוקר והתברר לי שהוכרזה מלחמה נגד קיצוץ שמעולם לא היה. כשבאתי לאוצר הבטיחו לי שיהיו לא מעט ספינים, אבל זה כבר מגוחך. איש לא החליט להעלות את שכר הסטודנטים, אין שום אולטימטום באוויר, ואילו חשבתי שהולכים לפגוע בסטודנטים הייתי נוסע אלי הביתה כדי להפגין נגד עצמי בעצמי. אז למה נציגי התאחדות הסטודנטים פרסמו את זה? כדי שאני אאלץ להכחיש ואז הם יוכלו לומר שהם כופפו אותי. זה קצת עצוב שדווקא נציגי הציבור הכי צעיר במדינה משתמשים בטריקים של הפוליטיקה הכי ישנה.”

הפוסט האחרון הזה הוא דוגמה מעולה לעצמאות שלוקח על עצמו בלוגר כשהוא מפרסם ידיעות ודעות בפלטפורמה העצמאית שלו. הוא לא כפוף לעורך, לא צריך לדבר עם אף אחד ואם הוא לא שקרן או מעוות מציאות באופן כרוני הוא גם בונה לעצמו מוניטין וקהל קוראים.

הפוסט הזה של לפיד מזכיר לי את הבליץ שעשה דווקא נוי אלוש נגד ציפי ליבני אחרי שמפלגתה החדשה לא שילמה לו בזמן וגררה רגלים, סיקרנו את האירוע הזה בפוסט “ציפי ליבני משחקת באש עם נוי אלוש”. ברעיון טלויזיוני לגיא לרר הוא אמר את דברים ברוח הזו: “הם רצו לקחת בנאדם שחזק באינטרנט ואז לא לשלם לו? אז אם אינטרנט, אני אראה להם איך איש אינטרנט נלחם”.

המצב פה הוא בדיוק אותו מצב, רק הפוך, כשלפיד “משחק אותה נוי אלוש”. אם דבריו של לפיד נכונים והוא אינו רק משתמש בכוח הפייסבוק שלו כדי לעוות תפיסת דברים שהיו או לא היו, הוא “יראה להם” מי החזק פה. המצב כמובן לא חייב להידרדר. בסופו של דבר, השורה הראשונה של דבריו אומרת שלא הולך להיות שום קיצוץ ושעשו סיבוב על מישהו בעיתונות.

בעבר, היו שופטים צריכים לומר ש”בתוך עמי אני חי”. פוליטיקאים היו צריכים להתראיין ולהתוודא שהם קוראים מה אומרים עליהם, וכל זאת, כדי להוכיח שהם לא מנותקים. היום כשכל המערכת בפייסבוק, זה כמובן לא רלוונטי. כולם מחוברים ולכולם זורם המידע פנימה. אולי זוהי אותה “פוליטיקה חדשה” שמדברים עליה. או אולי רק תחילתה, כשאפשר לשים דברים על דיוקם אונליין, לאור קרני השמש.

ואפרופו זרימת מידע פנימה, בואו לקרא את כל הפוליטיקאים בפייסבוק – כל מה שצריך לעשות זה להירשם כמנויים של הרשימה הזו בפייסבוק.

קבלו עדכונים מטק פוליטי בצורה הנוחה לכם:

מנוי במייל
עדכון ר.ס.ס
 לייק בפייסבוק
עקבו בטוויטר

2 comments on “שר האוצר נתן במבט ראיון. אז זהו שלא.

  • Pingback: לצטט את פייסבוק זה מיותר וזו פשיטת רגל עיתונאית | טק פוליטי
  • Pingback: לצטט את פייסבוק זה מיותר וזו פשיטת רגל עיתונאית | טק פוליטי

Comments are closed.