1- עפ”י ידיעה בהארץ מיום שישי 5-5-10, טורקיה דורשת מישראל להתנצל על הפגיעה באזרחיה במשט, אותם אזרחים פעילי אל קעידה ש”נורו מטווח קצר בראשם”.  כמות הטיפשות והצביעות שעולה מדבריהם היא כל כך אבסורדית שאין לי מילים. אני מציע שישראל תדרוש מטורקיה להתנצל על הדקירות של חיילי השייטת מטווח קצר והתנצלות מתרפסת ואישית של ארדואן בפני החייל שנזרק מהסיפון. בכלל, מה יש למוסלמים האלה עם לזרוק אנשים מגבוה, זה עושה אותם גברים או משהו? בקיצור- פחחח אחד גדול.

2- עכשיו משהו ברצינות. המשטים האלה לא עומדים להיגמר בקרוב וגם הנוכחות שלנו ברשת לא עומדת להיגמר בקרוב. מוקדם יותר היום שיתפתי בפייסבוק וטוויטר ידיעה מאתר טורקי המספר ששלטונות טורקיה מתחילים לחסום את אתרי גוגל השונים. מיד חשבתי על זה שבמקום בו מצנזרים את גוגל יצנזרו גם בני אדם… אבל האמת היא שאנחנו יודעים את זה… התגובה האנטי ישראלית מתחילה להיות מובנת ואפילו מתקבלת על הדעת כשמבינים שלעם הטורקי פשוט לא הראו את קטעי הוידאו וההוכחות שאנשי המשט היו פעילי טרור, שהם החזיקו נשקים, שהם עשו לינץ’ בחיילי צה”ל, שהם חטפו ארבעה לוחמים וכו’ וכו’, אז אם לא הראו להם- אז ישראלים הם גם כובשי פלשתין וגם רוצחי טורקים.  עכשיו שחוסמים להם את יוטיוב, אני לא מכיר את המוח הטורקי, אבל אני מקווה שכשהם יבינו שחוסמים להם את גוגל הם יתחילו להבין את מה שפוקס מאלדר הבין כבר מזמן, שהגאברמנט דינייז אינפורמיישן.

3- משהו נוסף ואחרון. כאמור, זה לא הולך להיפסק בקרוב. פעילים מארצות שונות כבר אוספים כסף לפלאטילה נוספת (תודו שמעולם לא שמעתם את המילה הזו לפני השבוע), שתיעצר ע”י ש13. אחד הדברים שחסרים תמיד זה חומרים חדשים ועצמאיים. עד כה מה שהעברנו היה כתבות מחו”ל וצילומי וידאו ששוחררו מדו”צ, צריך עוד. שני קטעים מקוריים שאני מכיר (מקווה שיש עוד) הם ראשית הוידאו של we con the world שהיה יפה מאד  ועלה באינספור ערוצי יוטיוב שונים (כנראה כדי למנוע הסרה שלו) ועבר את מליון הצפיות ואת הצילומים שלי של הקיר מול עזריאלי ששותפו גם הם מספר פעמים. אני חושב שעלינו להיות בנמל אשדוד בפעם הבאה שאיזושהי ספינה תעגון שם עם הסט”ילים שלנו. אנחנו צריכים להיות שם קודם כל כדי לחזק את ידי חיל הים שנמצא בחזית הפיזית של כל המערכה הזו ושנית ולא פחות חשוב מכך, בכדי לייצר חומרים ויזואליים של סולידריות ישראלית אמיתית ולשחרר ברחבי הרשת. זה קרה עכשיו עם הרייצ’ל קורי, היו שם כמה ישראלים, אבל אנחנו צריכים להתארגן לשם כך לפעם הבאה ולא להשאיר את זה לעיתונאי או שניים שיכתבו סיכום של אחרי מעשה. תארו לכם שנבוא לשם עם מצלמות ולפטופים וטלפונים סלולריים, זה מה שהייתי עושה. מה דעתכם?

ולסיום, קצת נחת מהחיילים שלנו ומישראלים טובים שהיו שם. צפו בסרטון, הרבה נחת, באמת שהרבה, לא צריך להסביר, אבל בבקשה, שתפו את הסרטון הזה אצלכם :)

Leave a Reply