3:59 שעות נותרו לי עד גמר הטיסה, אני נשכב על הרצפה של המטוס. אוזניות לראות פרקי האוס עונה רביעית אני כבר לא אשיג, ולהתחיל לראות אחד מתוך 358 הסרטים שיש פה בספריה של המטוס (כבוד) לא אתחיל.

נשכבתי על רצפת המטוס, מתחת המושב שלי כדי להסתכל ולמצוא שקע חשמל שיתן חיים ללפטופ הפיסח שלי (מי יתן וימות בקרוב).

אתמול בלילה התקנתי את גירסה 2 לאייפוד טאץ’ החדש שלי (להלן: “המכשיר”). חשבתי לכתוב פוסט חוויית משתמש על מערכת ההפעלה הזו ועל השימושים שאני עושה בו, אבל הייתי עייף מדי. שלוש שעות וקצת עד גמר הטיסה (9 מאחוריי) נראות לי עכשיו כמו הזדמנות פז להשלים חוסרים, מה גם שיש לי חשמל (בטריה שנגמרה אחרי 8 חודשי שימוש… אני לא קונה Compaq/HP יותר בחיים)(ושיברך אלהים את קונטיננטל על החשמל).

ויזואליה
לא מאמין שיש מישהו שקורא פה שלא ראה איך נראה אייפון מבחינה ויזואלית. אייפוד טאץ’ נראה אותו דבר פחות רטט, פחות שן כחולה ופחות יכולת לנהל שיחות טלפון ומצלמה. מעבר לזה, הכל אותו דבר והוא דק יותר מהאייפון ומגיע ארוז במגן פלסטי סקסי עם תופסן.

אֵפְּ סְטוֹר
דור ביקש לדעת איך השימוש בחנות של אפל. בלילה שלפני הטיסה הלכתי לאפל, הוצאתי 9.99$ וקניתי את מערכת ההפעלה 2 לאייפוד טאץ’ (בעלי אייפון יקבלו את זה חינם). החלטתי לבדוק אפליקציות חינמיות למכשיר שלי.

מבחינת השימוש יש לי דבר אחד לומר, ותרו עליו, אתם לא צריכים אותו. אחרי שיש לכם שם משתמש (אפשר לבצע את זה באתר או דרך אייטיונס) אני מציע להגביל את השימוש למכשיר בלבד לאחר שהתקנתם את גירסה 2. למה? גירסה 2 ירדה והותקנה יפה על המכשיר. אפליקציות אחרות ירדו אך לא הותקנו. מעבר לזה, היכולת להוריד ולהתקין דרך המכשיר כיפית ומיידית אז בשביל מה לטרוח?!

מבחינת מחירים, העסק שם עובד על חינם עד 10$, באפליקציות שאני ראיתי. המון אפליקציות נמכרות ב- 0.99$ שהיום זה 3.5 שקלים (תלוי באיזה שבוע בשנה אתם). לשירות mobileME צריך להירשם בנפרד, חודשיים חינם ואז 99$ לשנה, לא יודע מה דעתי על השירות, לא ניסיתי.

מה התקנתי
פייסבוק- תוכנה חינמית שאינה שווה הרבה. היא נותנת באופן מופגן רק את עדכוני הסטטוס מהחברים. במקום זה מומלץ לשמור את האתר המוֹבִּילִי של פייסבוק, הוא כיפי וסקסי ועדיף בהרבה על האפליקציה.
וורדפרס- אני עוד אשדרג את גרסת הוורדפרס שלי כדי שתתאים לאפליקציה הזו. טריוויאלי שאני ארצה לכתוב פוסטים במכשיר שלי.
Phonesaber- האפליקציה הידועה שמדמה את רעש החרבות ממלחמת הכוכבים (רק רציתי לראות איך זה). אפשר לשמוע את זה רק עם אוזניות, הסרתי.
To Do- נו, ברור.
משחקים- לא התקנתי, אבל בטיסה הזו למדתי למה הם נועדו- להנעים לי את הזמן כשבאמת כבר אין לי יותר מה לעשות, אני חושב.

נפלאות האופליין
לא האמנתי שאני אגיד את זה, אבל כשכבר אין יותר מה לעשות במטוס אתם תהיו שמחים שאפליקציית המייל שלכם הורידה את התיבה שלכם למכשיר. בחיי, ככה יכולתי לקרוא את עדכוני הבלוגים האחרונים ולעביר עוד כמה דקות. נראה שאני אתקין קורא רסס למכשיר בדיוק בשביל דברים כאלה (תמוה בעיני שאין קורא מובנה במערכת ושצריך להתקין אותו). אם קורא רסס יכול להוריד פוסטים, לשמור ולשמש אותי בעיתות מצוקה, אולי זה מה שיגרום לי סוף סוף להשתמש בקורא כזה כי על המחשב, שמחובר כל הזמן לאינטרנט, אני פשוט לא זוכר ללכת להשתמש. אני אולד סקול, תנו לי במייל. אולי זה ישתנה עכשיו.

הכל או לא כלום
אני חושב שעכשיו אחרי שהתנסיתי עם המכשיר החדש שלי אני יכול לומר על עצמי שאני בנאדם של מכשירים משולבים. לא עוד רק טלפון (אני עוד אזרוק את הE65 שלי לכלבים) או רק עוד נגן או רק מצלמה או רק מחשב. אני איש של הכל יחד. גם בטמן יודע לנהוג מהר, לעוף, להרביץ ולהיות אכול רגשות אשמה, אין סיבה שמכשירים בשנת 2008 לא יהיו כאלה. אבל באמת, מילה טובה על אפל- אחרי שמתנסים במכשירים שלהם, תראו את המק, תראו את האייפון, תראו את האייפוד ואת האייפוד טאץ’, כל מכשיר, מכל סוג, של כל חברה אחרת נראה בדיוק כמו שאר המכשירים, אותה גברת בשינוי אדרת. תסתכלו על נוקיה, שפעם אמרתי שלעולם לא אחליף אותם עבור אף מכשיר אחר (פג תוקפו של המשפט הזה)- במה הם שונים ממוטורולה (שחטיבת הניידים שלה מתה זה לא מכבר) ומ- LG שצריך להאשים אותם בפשעים נגד האנושות על עיצוב המכשירים שלהם (מדרגה ראשונה) וסאמסונג שהממשק בטלפונים שלהם הוא כמו החלליות הראשונות של ברית המועצות לפני שהם שמעו את המושג הנדסת אנוש. טוב נו, סוני אריקסון יודעים משהו על עיצוב, אבל מעולם לא נגעתי בטלפון שלהם כדי לדווח על זה (אם כי אני מוכן לנסות אם יתנו לי).
יש משפט ששמעתי פעמיים שלוש בחודשיים האחרונים שמסכם את כל זה במשפט אחד: Once you go mac you never go back.
הטלפון הנוכחי שלי, כאמור, מאפשר לי אינטרנט אלחוטי, שן כחולה, דפדפן סביר, מצלמה סבירה, וידאו סביר, שמע סביר, הכל סביר ומערכת הפעלה שרוצים לסקול באבנים. למה צריך לסבול? אם כבר יש לי הכל, למה שלא אהנה? לנוקיה הפתרונים.

לפרוץ או לא לפרוץ?
(חד משמעית כן)
לפרוץ את הטלפון מבטל לו את האחריות שאפל נותנת לכם על הטלפון. יופי. עכשיו כשאנחנו יודעים את זה, מתי ניסע שוב לארצות הברית לתקן את הטלפון אם משהו יקרה לו?
התקנת גירסה 2 למכשיר נותנת יתרון אחד מיידי, המכשיר פתאום יודע לקרוא עברית (עוד לא יודע לכתוב, גם אין מקלדת עדיין), דבר שהוא לא ידע ברסאות הקודמות שלו (1.12 של אייפוד טאץ’ וגירסה 1.14 של אייפון). בכל אופן, אם כבר לממשק את הטלפון לשפת הקודש (דבר שדורש פריצה), אני אתקין רק את המקלדת ולא אשנה את ממשק המשתמש (כי גם זה כבר אפשרי). יבורך המפתח שיעשה את התהליך הזה פשוט למשתמשים עם פוביה מפריצה (אני!!) ויעלה אותו לרשת בצורה מסודרת.

איך שומרים על בטריה עד ההטענה הבאה?
בטלו את חיפוש הרשת (ניטרול האנטנה)
הורידו את תאורת המסך למינימום
כבו את המכשיר (אייפוד טאץ’) באופן מוחלט אם אתם לא משתמשים בו (שינה עדיין מבזבזת אנרגיה)
אל תשמעו מוזיקה בפול ווליום (חבל על האזניים, זה מכשיר עצבני. גם האוזניות טובות למדי)

מה חסר?
חסר לי file transfer, מכל סוג.
חסרה לי שן כחולה.
אם אתם יכולים לחדש לי משהו בעניינים האלה אני מאד אשמח.

מה המצב?
המצב שלי כרגע הוא שיש לי טלפון שיודע לעשות הכל אבל מרוב שאני נהנה להשתמש באייטאץ’ החדש שלי אני אצא עם שני מכשירים מהבית. תקראו לזה טירטור, תקראו לזה מה שאתם רוצים. הצעד הבא ברור (וייתר לי את השימוש באייטאץ’)- לקנות אייפון.

אשמח לשמוע את דעתכם.

(קרדיט לסיום: מילה טובה למייקרוסופט על הלייב רייטר ששוב מוכיח יכולות, ידיד טוב בעיתות מצוקה)

Technorati Tags: אייפון,אייפוד טאץ’,נוקיה,E65,file transfer,קונטיננטל,מק,שן כחולה,אינטרנט אלחוטי

del.icio.us Tags: ,,,,,,,,,,

6 comments on “אייפוד טאץ’: אופליין בלוגינג מהמטוס

 • “?? ??? ?? ????? ?? ?? ??? ??? ?? ?? ????? ?? ?? ????. ??? ??? ?? ??? ???.”

  N95? ?? ????? ??? ?-96?

 • ???? ????, ???? ?? ?????? ???. :)
  ??? ??? ???? ???? ????? ????? ???????? ??????? ????, ????? ????? ??? ?????? ???? ??????. ?????? ?????? ?????? 2.1 ???? ??????? ???? ?? ????? ?-RTL ????? ????? ?? ????? ????? ??????? ???? ????????.
  ??????? ?? ????? ?????? ????? ???:

  ??? ???? ???? ????? ???? ?-iPhone ??? ?????? ?????? ???????? ??? – ??? ???? ??????? ????? ????? ???? ?? ?? ??? ?????? ????, ???? ?????? ????? ????? ?????? ??????? ?????, ???? ????? ??????. :)

  ??? ????? ??? ????? ??? ??????, ?????? ????? ??????? ??? ??? ???? ?????. ??? ?? ???? ?? ??? ?? ????-???????, ????????? ???? ????? ????? ???? ?????????????.

  ???-???’ ?????? ????? ????????????? ?? ???? ??????. ??? ????? ?? ?? Wireless ??????? ??????? ?? ???? ?-Filesystem.

 • Pingback: i (Pod) Touch | ???? ?? ??

Comments are closed.