אני כותב את הפוסט הזה תוך כדי המתנה של יותר מעשר דקות בטלפון עבור שירות לקוחות. עשר דקות של שיחה סלולרית שקורעת לי את הכיס כי מי יודע כמה כסף עולה לחייג לכוכבית 6900.

כידוע עברתי דירה. עד כה גלשתי יומיים על חשבון השכנים שלי. התקשרתי לפני כמה ימים להוט וגם לספק השירות שלי ועשיתי חבילה משולבת, עם התחייבות לשנה, מה שחסך לי לשלם כפליים המחיר (גם כן בזיון).

המירמור שלי הוא בנוגע לחייגן. הפשע הזה שקוראים לו חייגן הוא משהו שלבטח הומצא במוח היהודי. חייגן הוא עוד דוגמה ללמה שונאים יהודים בעולם, ועוד סיבה בגינה אנטישמים חושבים שיהודים שולטים באמצעי התקשורת.
אם ככה- אני אנטישמי.

לשם מה החייגן?
אין באמת סיבה מדוע צריך לשים מנעול (חייגן) על מודם. אין שום סיבה וגם לא צריך. בבתי קפה אין חייגן, במשרדים אין חייגן ובשום מקום אין חייגן, רק בבתים בישראל החליטו שרוצים לשים חייגן. הסיבה, או נכון יותר לומר סיבה אפשרית היא: מעקב אחרי שעות הגלישה של המשתמשים, כולל שעות חיבור, כמויות הורדת נתונים וכדומה.

מה טוב בחייגן בכל זאת?
אני לא יכול לחשוב על דבר אחד שטוב בחייגן, הוא לא באמת מסייע באבטחת המחשב שלכם.
למה לא צריך חייגן?
היום, מחשב שלא מחובר לרשת משול לקופסת פלסטיק עם מאוורר בתחת, יכולות חישוביות ונפח לצבירת נתונים ששמו לו אזיקונים על הצוואר וסגרו אותו כדי שיחנק.
בעבר זה לא היה כך, הייתם לוקחים את הדיסקט שלכם ומעבירים קבצים כמו שמעבירים שטרות של כסף (היום עושים את זה במעטפות ובשקים). אם אתם לא ברשת היום, אין לכם מה לעשות חוץ מלתלות את עצמכם.

בגלל שאסור לסמוך על אף אחד בנוגע לחיבור שלכם (אם עברתם דירה למשל) ואתם רוצים שדברים ילכו הכי חלק ומהר, אלה הדברים שאתם צריכים לעשות:
מתקשרים לספק התשתית שלכם (במקרה שלי זה הוט).
סביר להניח שהחיבור האוטומטי שלכם הוא עם חייגן (גם אם ביקשתם, בקשות זה לחלשים). מתקשרים.
מסבירים שאתם רוצים חיבור ללא חייגן.
הנציגה החמודה לא יודעת מה זה חייגן ואז אתם מבקשים לדבר עם הטכני. לפני כן, אם אתם בסלולרי, בקשו שיתקשרו אליכם, כי מי יודע כמה עולה לצלצל לכוכבית. יתקשרו אליכם.
בטכני מבקשים מכם לפנות לספק האינטרנט שלכם- אל תתפתו. זה מה שתעשו:
דירשו לקיים שיחת ועידה- אתם, נציגת השירות של התשתית והנציג של ספק האינטרנט שלכם. בהוט מחברים אתכם בועידה תוך שניה.
אחרי המתנה (לא יותר מחמש שש דקות, באמת) אתם תעשו שלישיה בטלפון, ותסבירו שאתם רוצים חיבור ללא חייגן, שזה שווה ערך בעיניי כמו להתקשר לספק שלך ולבקש שלא ישימו חסימה על אתרי הפורנו שאתם אוהב לגלוש אליהם (לפי הצעת חוק 892).

בשונה מבשנה שעברה ולהפתעתי לא לוקח 48 שעות להעביר את הקובץ בין ספק האינטרנט לספק התשתית. אתם מבינים מה זה כשהיה לוקח להעביר קובץ במשך 48 שעות בין שתי חברות שמתעסקות באינטרנט? באינטרנט של היום ובאינטרנט של לפני שנה ביומיים אתם יכולים להוריד סרט של 2-3 ג’יגה עם החיבור מאפשר, והם, קובץ EXE של כלום קילובייט צריכים 48 שעות. היום, לפי נציגת ספק האינטרנט שלי זה מיידי. קולולולו.

שַלחו מהספק אינטרנט את הקובץ, עברתם עם הועידה שלכם בחזרה לשיחה משולשת עם נציגת השירות ונציגת הטכני, כמה דקות הם מעדכנים את הקובץ במחשב שלהם והכל עובד.
זו הדרך המהירה ביותר, אחרת זה טלפון לספק שלכם לבקש שישלחו את הקובץ ואז טלפון לספק התשתית לוודא שקיבלו ואז כן ואז לא ועוד כמה שעות של עצבים, עזבו. שיחת וועידה אחת וגמרתם עניין.
במחשבה שנייה, לכשתעברו דירה ואם תזכרו- בקשו מספק האינטרנט שישלח את הקובץ כבר, שיחכה לכם בדירה החדשה. ואם אפשר נקודת ביקורת נוספת- האם אין זה הגיוני שההגדרות שלי מהבית הקודם יישארו כפי שהן בבית החדש?

עכשיו לתגובות:
שאלתי את הנציג הטכני למה אתם קובעים בשבילי איך לגלוש באינטרנט, מי בכלל ביקש להתחבר בחייגן?
תגובת הנציג: קודם כל, ענה בשקט, זה לא אנחנו, זה ספקי האינטרנט שדורשים את זה, אנחנו עושים מה שספקי האינטרנט דורשים מאיתנו לעשות.
תודו שזו תשובה שלא ציפיתם לה.
אוקי, השבתי, אתה מוכן לומר לשם מה צריך חייגן?
תשובת הנציג:
החייגן משנה את כתובת ה- IP אחת לשלושה ימים ובכך מונע את גניבתו, “יש אנשים שמעדיפים את החייגן על פני ללא חייגן”, כך אמר הנציג.
נשאלת השאלה (הרטורית): האם אי אפשר לגנוב כתובת IP עם החייגן?
נשאלת עוד שאלה: בתשובתו הראשונה אמר הנציג שספקי האינטרנט הם אלה שדורשים חייגן וספק התשתית רק עושה את מה שאמרו לו (שלא לומר רק ממלא פקודות) (תודו שזה ניסוח אומלל). בתשובתו

השניה, טען הנציג, שיש אנשים שמעדיפים את החיבור שלהם עם חייגן (קשה לי להאמין, זה כמו שתגידו שיש אנשים שמעדיפים לעשות סקס עם קונדום מאשר סקס בלי קונדום עם בני זוגם) (ולא, אני לא שוכח

את מקרי האין ברירה ההם, נו, קטנוניים). ובכלל, מי ידע שיש חייגנים בעולם עד שהטילו אותם עלינו?!

לטובת כל הסיפור אני חייב לומר שברגע שהעליתי את נציגת השירות של הוט (בחורה בשם דניאל, היתה מאד נחמדה), כל העסק לא נמשך יותר מ- 10-15 דקות על הקו ושבסוף קיבלתי את מבוקשי.

מוסר השכל:
א- אל תעברו דירה.
ב- אם אתם עוברים דירה, תודיעו לספק שלכם שישלח את הקובץ המזוין לספק תשתית שלכם מבעוד מועד.
ג- אם שכחתם עשו שיחת ועידה על חשבון ספק התשתית עם ספק האינטרנט.
ד- אם אומרים לכם שצריך לחכות 48 שעות דעו שזה לא נכון, זה מיידי.
ה- אם התייאשתם, יש מספיק בתי קפה לשבת בהם ולגלוש משם, חינם, בלי חייגן, עם מזגן, מוסיקת מעליות ונוף החוצה לרחוב.

כל טוב לכם.

5 comments on “כך תסדרו לעצמכם אינטרנט ללא חייגן

 • ??? ???? ????? ????? ???????? ?? ???? ????? ??? ???? ?????? ????. ?? ??? ?? ?????, ?? ??? ???? ????? ?? ????? ??? ??? ??????.

  ??? ???, ????? ?? ????? ??? ????? ??? ????? ????? ??????? ??? ????? ??? (??? ?? ?? ??????, ?? ??? ?? ????, ????? ?????? ?? ???????). ????? ?????? ???? ??? ???? ???? ????? ??? ?????? “??????”.

  ??? ???? ??2002 ?????? ?????? ??? ??? ??? ???? ???? ????? ?????? ????? ????? ADSL ??????? ?”????? ????? ????? ?1,300 ?”? ????? ??? ?? ???? ??? 99 ?”?” ???? ???.

 • ??? ??????, ??? ?? ???? ????? ??? ???. ???? ??? ???.
  ?? ?? ??? ??????? ????. ??? ???? ?????, ??? ????? ??? ?????? ???? ???? ??????? ???, ????? ????? ?? ???? ?? ????? ?? ??? ????.
  ????? ?? ??, ??? ?????? ?????? ??? “????????” ??? ?? ?? ????? ???.
  ?? ???? ????? ????? ????? ??? ???? ??? ??? ?? ?? ?? ??? ????? ???? ????? ???? ??????.

  ???? 2002 ????? ?? 5 ??? ????, ?? ???? ?? ?? ????, ??? ?? ?????

Comments are closed.