יום שלישי 8/2/11

1. באירוע שולחן עגול שהשתתפתי בו נכחו, אנשי הניו מדיה מדובר צה”ל, מחלקת התקשורת של הבינתחומי, דיקן הסטודנטים, איש משרד החוץ, אנשי יחסי ציבור, מדיה, חוקרים, סטודנטים, גוגל. דיברו שם על איך ישראל נתפסת, איך צריך להשתמש במדיה החברתית עבור ישראל, על שיתוף אוכלוסיות, על יצירת קואליציות, על צורות הסתכלות שונות על כל מצב ומצב.

הקלטתי שני קטעים בוידאו שהייתי שמח להעלות, אך הדבר נאסר לצערי.

יצאתי משם עם תחושה שיש הרבה גאווה שמבקשת להתפרץ החוצה, עם רעיונות רבים, אפילו עם מימושים לא מעטים ברמה של אתרים, שיתופי פעולה וכדומה. ועם זאת, גם עם תחושה חמוצה מכך שאנשים חושבים שעדיין צריך לחשוב על דברים (וכן, תמיד צריך לחשוב), לייצר עוד צוותי חשיבה וכדומה. אבל לא קם עוד האדם שאמר בואו, יש, הנה, אחריי, יחד. יש זמן שצריך לעבור בו ממצב של חשיבה לביצוע.

2.

לוחמת סייבר:

עמוס ידלין נכנס לאולם ויושב בקהל. יצחק בן ישראל מקדים ומספר על הוירוס בצנטריפוגות האירניות. יהיה פה וידאו.
הפאנל על סייבר עובר לרשת, יעלה ביוטיוב שלי.

3.

הפאנל של יוסי ורדי הפך להיות פאנל בכיכובה של עליזה לאנדס, סגן בדובר צה”ל שהועלתה על ידי דובר צה”ל אבי בניהו והתחילה לדבר על עבודתה וענתה על שאלות. בסופו של דבר היא קנתה את עולמה בכנס הזה, ומגיע לה הרבה פירגון בתור זו שממש “הקימה” את המדור הזה. (לינק לוידאו של עליזה לאנדס בכנס הרצליה)

אני חושב שהכותרת המרכזית מהדיון של יוסי ורדי, דו”צ אבי בניהו ודיקן תקשורת נעם למלשטרייך  הוא: מדיה חברתית משפיעה על החוסן הלאומי- ועכשיו כולם אומרים את זה בכנס הרצליה, החל מהרמטכ”ל אשכנזי, ועד אחרוני הדוברים פה. אם להיות בוטה: אפילו הזקנים מכירים בזה.

הנה הסטטוסים שלי מפייסבוק תוך כדי:

ורדי: הנוער (עד גיל 35) משקיעים יותר בבטחון לאומי מאנשים מבוגרים ומבוססים. דרך פייסבוק וטוויטר.

מי שמבין הוא לא זה שמקבל החלטות ומי שמקבל החלטות לא מבין. ורק כשדיגיטל נייטיבס יהיו מקבלי ההחלטות ישתנו פה דברים.

דובר צה”ל: בשעת מלחמה דו”צ יפרוס לבינתחומי. #אמיתי

מצלמת דור 3.5 סודקת את המשטר של אחמדינג’ד יותר מכל מה שהמערב אי פעם שם. דו”צ

ניו מדיה היא חלק חובה בקורס של לדו”צ, בפו”ם, בקורס מגד”ים. ויש מקצוע חדש תחת שם זמני בשם : לוחם ניו מדיה. כאלה שנולדו לתוך הניו מדיה. בוחרים אותם בפינצטה

כנס הרצליה

כנס הרצליה (ליחצו להגדלה)

יום שני 7/2/11

1. אמר לי פה מישהו שמתעסק ביחסי ציבור שאין בלוגרים בארץ. אז גם אף אחד לא הוזמן לכנס (הצגתי את עצמי כבלוגר פוליטי כשנכנסתי). אני חושב שלחברות יח”צ יש בעיה גדולה בהבנת העולם הבלוגרי, שהכל קשור בהתעלמות שמקורה בחוסר הבנה של המדיום, של היום. בלוגר הוא כבר לא אדם שיש לו מערכת ניהול תוכן בלבד, הרי לכולנו יש, זה לא הפלטפורמה- זה הייצוג של האדם באינטרנט. מי שלא מבין את זה סובל מפער עמוק.

אותה נקודה בפייסבוק- עם תגובות. ליחצו להגדלה

2. יש יתרון עצום בלבוא ללמוד בבינתחומי. הסטודנטים פה מתחככים בעילית העסקית והמדינית, נחשפים לכנסים בהם מדברים על מדיניות ציבורית, לאומית, בטחונית, כלכלית, יוצרים קשרים  ואולי החשוב ביותר, מבינים שהעולם מסתובב דרך נטוורקינג ושכסף והשפעה יוצרים עם קשרים.

3. התובנה החזקה ביותר שקיבלתי היום בנוגע לנושא הכנס הגיעה ממלקולם הונליין, שהוא סגן נשיא ועידת הנשיאים (הגוף המאגד את נשיאי הקהילות היהודיות בארה”ב): הוא אמר שהכח הגדול ביותר של יהודי התפוצות הוא מדינת ישראל. התקומה של המדינה, הקיום שלה, הכוח שלה. כל אלה גורמים לגאווה יהודית שמחוללת כוח שמושלך חזרה על ישראל (פרשנות שלי) ושיש עו דברים רבים שאפשר לעשות מעבר לים, בהרבה מדינות, דרך הקהילות היהודיות (הרבה תקווה ואמונה היתה בדברים שלו).  ומעבר לזה, הוא אמר שהמעבר לעידן הדיגיטלי השאיר רבים מאחור (המבוגרים) ויש לעבוד יחד על סגירת הפערים. הוא אמר עוד הרבה דברים יפים שקשה לי לשחזר כעת, אבל אם אמצא וידאו שלו אכניס כאן בהמשך.

המשך יבוא

3 comments on “כנס הרצליה: לייב בלוגינג (מעודכן 3)

Comments are closed.