אין מה להתלהב מגוגל ווייב.

בתור אחד שמחזיק חשבון שם אני אומר לכם: אין מה להתלהב. לא עדיין בכל אופן.
גוגל וויב הוא באמת צורה חדשה לעבוד, אבל ההייפ מסביבו עוד מוקדם ואפילו לא מוצדק כשמסתכלים על התוצאה. כהשוואה, אם ניקח את השיחרור של ג’ימייל לאוויר, ההייפ היה מוצדק, פעם ראשונה שראינו אימייל שמדבר איתכם בצורה של שיחות, פעם ראשונה שראינו אג’קס סקסי על אימייל (כשהדף מתרפרש בלי שתיגעו). דברים שם היו פשוטים ואחרים.
גוגל ווייב, בימים אלה לפחות, הוא כלי למפתחים ולרעיונאים ותו לא. הוא ארגז חול, מקום לרעיונות. הוא כלי לא שלם והוא כלי שמה שאפשר לומר עליו זה שהוא בבנייה ורואים את הטיח ואת הכבלים שיוצאים מהקיר בכל מקום.

המצב בו גוגל מחלקים הזמנות וכלכלת התחינות של אנשי הטק והמעגלים הסובבים אותם שנוצרה מכך מזכירה מצב בו קבוצת אנשים מבקשת להכנס לבית שנבנו חלק יסודותיו, רק חלק מהקירות החיצוניים נבנו (לא סוידו), עוד אין שקעים עובדים, אין אמבטיה או כיור, המעלית לבניין עוד לא נפרקה מהמשאית ואפילו את חדר המדרגות לא סיימו, הכל שם רק חול וחול.

הנה רק דוגמה מהמציאות:
לפני יומיים ירד הוויב לתחזוקה, ככה קוראים לזה. בוקר אחרי זה הוא עלה עם הפיצ’רים הבאים:
1- נורית חיווי ירוקה המסמנת מי נמצא אונליין.
2- תיבת חיפוש
3- אפשרות לפתוח תיקייה.
זה הטריויאלי שבטריויאלי, יש להם צ’ק ליסט שהם עובדים איתו והם בבניה, זה הכל.
תבינו, זה לא שגוגל וויב הוא חדשני, הוא כן (הוא גם מסובך וכו’ אבל לא נדבר על זה עכשיו), אבל הוא לגמרי בבנייה, ממש, בהוספה של הפיצ’רים הכי בסיסיים. חכו, יהיה בניין תיכנסו, זה קקמייקה, רילקס, אין שם כלום, אני אפילו לא נכנס לשם כל יום.

בקיצור, נחמד שיש את החשבון, אבל לא ממש מלהיב שמתקינים לכם את האסלה בבית, נכון? לא מלהיב שהחשמלאי מסדר את ארון החשמל בחדר המדרגות… ככה זה מרגיש עכשיו עם גוגל ווייב, אז רילקס, זה לא ערי הזהב הנסתרות.

wave

לכל הפוסטים בנושא גוגל ווייב

3 comments on “גוגל ווייב: ערי הזהב הנסתרות זה לא

  • ועל כך נאמר – נותנים אגוזים למי שאין להם שיניים

  • אני עם צחי,
    אם אתה לא מבין בזה אל תכתוב על זה!

  • אני עם צחי,
    אם אתה לא מבין בזה אל תכתוב על זה!

Comments are closed.