אדם שוב, בעבר עיתונאי וכיום ומזה שנים, בעל סוכנות ניו מדיה כתב סטטוס בפייסבוק בעקבות הנאום של יאיר לפיד בכנסת בנוגע לכך שפרנסת הילדים תלויה בהוריהם. הסטטוס של שוב שותף מעל 3950 פעמים, יצר מעל 850 תגובות ומתקרב ל- 10,000 לייקים. הנה הפוסט של אדם שוב מפייסבוק במלואו:

חלקכם יודעים שגדלתי במשפחה חרדית עם לא פחות מ-9 אחים ואחיות. גדלתי בעוני, בצפיפות, בלי טיפת פרטיות ועם תחושת מחסור מתמדת. ממרחק השנים אני חושב שיש לי את מלוא הלגיטימציה לומר בפה מלא: להביא ילדים לעולם כאשר אין לך איך לפרנס אותם בכבוד זה פשע. כך לא מגדלים ילדים. אבל, במדינה דמוקרטית אי אפשר לומר לאנשים כמה ילדים להביא לעולם. לכן, צודק Yair Lapid – יאיר לפיד כשהוא אומר לחרדים: אם בחרתם להביא כל כך הרבה ילדים, תדאגו לפרנס אותם. אם אתם חושבים שמישהו אחר צריך לעבוד ולהזיע כדי לפרנס אותם – טעות גדולה ובלתי נסבלת בידיכם. מנהיגי החרדים הולכים לפתרון הקל: מאשימים את לפיד בשנאת דת ודתיים. האמת הפוכה: אם לפיד יתמיד בדרכו ולא יתפשר הוא עוד ייזכר בספרי ההיסטוריה כמי שגאל את הציבור החרדי מעוני, מבורות, מהתבדלות ומסבל כלכלי. בימים האחרונים יצא לי לדבר עם לא מעט חרדים. רובם המכריע מתפללים להצלחתו של לפיד. הם לא יכולים לומר זאת בקול רם אבל הם מבינים היטב את מה שהמנהיגים שלהם רוצים שלא יבינו לעולם: שתורה ועבודה יכולים ורוצים לדור בכפיפה אחת. אני אישית אגב, ממש לא שוחט חרדים להנאתי לארוחת בוקר. יש לי יותר מפינה אחת חמה בלב למקום שבו גדלתי וגם ה-מ-ו-ן הערכה לחלק מהערכים שהצליחו להכניס לנשמתי – גם אם לעיתים זה נעשה בשיטות חינוך נוקשות ואלימות. 
אחיי החרדים, אתם חייבים להבין שלא נגדכם ולא נגד התורה אנחנו יוצאים. בעדכם, בעד ילדיכם, בעד ילדינו ובעד מדינה שבה נוכל לחיות זה לצד זה ולא זה על זה ועל חשבונו של זה.
יום נפלא! (:

 לפני שעה קלה פירסם שוב, שוב בעמוד הפייסבוק שלו, את הדברים הבאים:

אז בעקבות הפוסט שכתבתי כאן על ילדותי כחרדי ועל מאבקו הצודק של לפיד בנושא קצבאות הילדים ויציאת חרדים לעבודה – ביקשו ממני לדבר על זה בתוכנית “המקור” בערוץ 10. מקווה שהדיעה שלי והגלים שהכתה ברשת תתרום את תרומתה הצנועה להחלטות מלמעלה.
סופ”ש נפלא חברים.

 

אדם שוב. צילומסך ערוץ 10

2 comments on “מסטטוס בפייסבוק לפינה בטלויזיה

Comments are closed.