אנחנו חיים בשנים של תמורות עצומות שישפיעו על חיינו ועל הכלכלה העולמית.
שר הפנים והאנרגיה המתחדשת של הודו (יש להם שר לאנרגיה מתחדשת) הודיע בשבוע שעבר שהמדינה תעבור לייצור ומכירה של רכבים חשמליים בלבד עד שנת 2030. כחלק מהמהלך, יוחלפו לפחות 10,000 רכבים בצי הרכב של הודו ברכבים חשמליים שירכשו לשם כך. בתחילת יולי הודיעה חברה קטנה בשם וולוו שתפסיק לייצר מנועי בעירה לרכביה ב- 2019. שבועות אחר כך יצאה הודעה דומה ממזראטי.

דיון עולמי מתקיים בנושא החדירה של רכבים חשמליים לחיינו. ישנם אלו הטוענים שעד שסוללות הרכב לא יהיו מסוגלות לספק 300 ק״מ בין טעינות, אין מה לקנות אוטו. זה ״פחד״ ידוע ומובן, אך מיותר.

בתור אחד שנוהג ברכב חשמלי 2014 עם “רק” 130 ק״מ סוללה בקליפורניה, רוב הזמן אין מה לעשות עם 300 ק״מ, שכן רוב הנסיעות של כלי רכב הן בין העבודה לבית, הסידורים שבקרבת הבית וחוג הכדורסל של הילד שבקרבת הבית. טיולים משמעותיים יקרו ברובם המוחלט בסופי שבוע אחת לתקופה.

המעבר לרכב חשמלי שינה חלק שלם בחיי- ביקור בתחנות דלק, שכבר לא קורה כמעט בכלל, אלא אם אני רוצה לקנות משהו או לעצור להתרעננות. כלומר, בעקבות מעבר לרכב חשמלי התבטלה ההוצאה הישירה, אך גם העקיפה קטנה מאד: דלק- ישיר, מזון + משקה- עקיף. אפס.

גם אם אתם לא גרים בעיר אלא בסביבה פחות אורבנית שדורשת נסיעות ארוכות יותר, והמרחק שאתם גומעים מידי יום עולה על ה- 100 ק״מ, חיבור לחשמל הביתי ולחשמל בעבודה הוא פשוט יחסית. פיאט 500 חשמלית מתחברת לשקע הרגיל, כמו הקומקום, כמו הטלויזיה וכמו אלקסה, ואז יום עבודה, או שינת לילה מספיקות על מנת לטעון את הסוללה (אם הסוללה מרוקנת לחלוטין).

לצורך הדיון, הפולקסווגן גולף החשמלית 2017 (שנקראת eGolf) גומעת 161 ק״מ בטעינה אחת. גם היא אגב מתחשמלת דרך הקומקום. בעיני פחות כיף לנהוג בה, אבל היא מתאימה למשפחות יותר מאשר הפיאט 500 החשמלית הכיפית ממש. אגב, מותג האופנועים החשמליים זירו (נמכר גם בארץ, רכבתי על אחד כזה) מספק אופנועים עם טווחים של 60-120 ק״מ.

חברות הדלק הגדולות בוחנות את צעדיהן לקראת העתיד הקרוב. הן יודעות שיותר ויותר אנשים יקנו רכבים חשמליים או ישתמשו בתחבורה שיתופית וחלקם אף יוותרו על רכב, מה שיוריד את שורת הרווח שלהן. מנכ״ל חברת האנרגיה Shell הודיע שהרכב הבא בבעלותו יהיה חשמלי. ל Shell יש בערך 25,000 תחנות דלק ברחבי ארצות הברית, זה מותג הדלק הגדול ביותר בארה״ב.

גוגל ניוז יספר לכם שתחנות הדלק יתחילו להציע תחנות טעינה מהירות לרכבים חשמליים כבר בקרוב. זה הגיוני וזה מה שייצר את הפינה השלישית במשולש הטעינה החשמלית שייתר ויאיין את ״פחדי המרחק״ שיש לבני אדם. אתם תטעינו בבית, תטעינו בעבודה, ותטעינו בטיול. תחנות טעינה יופיעו ברחובות ליד כל עמוד חשמל, ליד כל שלד של טלפון ציבורי וליד עמודי תאורה. הם גם יופיעו כמו פטריות אחרי הגשם במקומות נוספים בלי שום קשר, אבל זה לא נגמר שם.

ניב קלדרון: שישים שניות על מעגלים חשמליים, רכבים, ושוק הטריפל

העולם מונע על ידי נפט בעיקר כי אנחנו צריכים לשנע סחורות למרחקים, וכשאתה נוהג סמי טריילר, לא מספיק שתטעין אותו במפעל. אתה צריך לעשות חוף אל חוף, צריך לעצור, צריך לאכול ולשתות, וכך גם הרכב שלך. אז אתה תמשיך ותעצור בתחנות אנרגיה ותחבר את הפלאג לסוללה של הסמי שלך בתחנות דלק על הדרך. כלום לא ישתנה. רק האנרגיה תשתנה.

חלק נוסף בשיח על רכבים חשמליים הוא האם רכבים חשמליים מזהמים? התשובה היא שהם מזהמים, כי חלק מהליך הייצור שלהם מזהם בעצמו. כמו כן, אם האנרגיה שמניעה אותם מגיעה ממקורות מזהמים כמו נפט או פחם, הרי שאיפשהו כן נשרפים החומרים שמניעים את הרכב. אבל כל זה גם ישתנה כי עלות ייצור החשמל מהשמש הולכת וקטנה וככל שיהיו יותר מפעלים המייצרים אנרגיה מהשמש, הרי שהפליטות יקטנו. ב- 22 ביוני פורסם בלוס אנג׳לס טיימס שקליפורניה מייצרת כל כך הרבה אנרגיה מהשמש, שכעת ישנם מקרים בהם היא משלמת למדינות אחרות על מנת לקחת ממנה את האנרגיה העודפת. אבל קליפורניה זה לחלשים, סין מייצרת יותר אנרגיה מהשמש מאשר ארצות הברית ויש בה 2.5 מליון עובדים בתעשיית האנרגיה הסולרית, לעומת 250 אלף בארצות הברית.

חזרה למכוניות. טסלה של אלון מאסק מייצרת כיום באמצעות ״סולאר סיטי״ שבבעלותה פאנלים סולריים המייצרים חשמל שיותר ממספיק לתפעול השוטף של הבית. האנרגיה הנוצרת נאגרת בתוך סוללה מתוצרתה, וזו בתורה, מספקת חשמל לכל צרכי הבית, ואם יש לכם רכב חשמלי, אז גם לו. אם במקרה השמש שכחה לזרוח באזור הקרוב למקום מגוריכם תוכלו לשתות את החשמל מסוללת הרכב החשמלי שלכם.

וכך, תופעת ה- Cord cutting המוכרת לכם מההתנתקות של הדור שלנו מהכבלים, מגיעה לניתוק מרשת החשמל הארצית. פאנלים סולריים, סוללה, רכב, הנה לכם המעגל החשמלי החדש.

ואם כבר דיברנו על שוק הטלויזיה, עוד מילה אחת על הטריפל. נשיפה בעורף זה משהו שטסלה עושה חדשות לבקרים וזה די קריפי, אני מודה. אחת שהרגישה את זה ושרדה על מנת לספר היא חברה קטנה נוספת שנכנסת לשוק הטריפל הביתי ותציע פאנלים סולריים, סוללה ביתית ורכבים חשמליים, חברה שפעם עוד תהיה גדולה, מרצדס.