האמת שרציתי להמשיך ולכתוב בפוסט הקודם, אבל מחוקי האצבע הוא שלא בריא לכתוב פוסטים ארוכים מדי, לאנשים אין סבלנות (נכון או לא?).

בפוסט הזה אני אציג עוד כמה רשתות ואגלוש לרשת הישראלית, שם, מיותר לציין, הכל ברמת המיקרובלוגינג (ואין הרבה פרטים ב- Compete), אבל אנחנו לא יורקים לביצה שאנחנו שוחים בה. לא סתם קוראים לתל אביב בירת ההיי טק של העולם.

Bebo

בבו היא עוד רשת חברתית בגודל בינוני, שנקנתה על AOL. הנה השוואה עם Hi5, לבבו יש קצת פחות מ- 4 מליון יוניקים בחודש.

מה שמעניין בבבו זה זמן השהות העצום באתר, 20:12 דקות בבו בביקור לעומת 15:20 לפייסבוק ו- 13:34 ל- Hi5.

ולעומת זאת, במניין הדפים הנצפים בכל ביקור, פייסבוק (46) עדיין עולה על בבו (29). יהיה מעניין לדעת מה גורם לפער הזה מפני שהייתי מצפה שאם אתר משאיר אנשים זמן רב כל כך בכל ביקור, הגולשים שבו יבקרו ביותר עמודים, אך לא כך הדבר. יש לכם רעיון?

Ning

רק לאחרונה שמעתי נתון: 275 אלף רשתות חברתיות בתוך נינג. הרמתי גבה בהתפעלות. כל הכבוד ומזל טוב אמרתי ביני לבין עצמי, אני אוהב לפרגן להם.
ואז מגיע הגרף הבא:

3,211,178 יוזרים זה בעצם 11.5 איש לרשת בממוצע. הגדילה של האתר היא של 685% יוניקים.

מגמת גדילה

נינג, טוויטר ופלאקסו. מגמה שכזו, כיף לראות, למרות שכל שירות מסווג את עצמו אחרת: רשת של רשתות (נינג עם 3,211,178 יוזרים), שירות מיקרובלוגינג (טוויטר עם 2,612,058 יוזרים) וספר טלפונים אינטרנטי (פלאקסו עם 1,887,444 יוזרים).

עכשיו מתחיל להיות מעניין. שימו לב, פייסבוק ומייספייס כמעט נוגעים בכמות מספר הדפים הנצפים בכל ביקור. כיום שתיהן עומדות על בין 43-46 דפים שנצפים בכל ביקור שלנו בממוצע וגם כאן אפשר לראות את הנפילה של מייספייס.

שימו לב מה קורה עם מכניסים את ה…….דה מרקר למשוואה הזו (ואני מתכוון לכל האתר, שכולל את הרשת החברתית ולא רק אותה, אין אפשרות להפריד את הסאב-דומיין). אנחנו רואים שלפני שנה עבר הדה מרקר את שני האתרים הגדולים האחרים במספר הדפים הנצפים לביקור (אי אפשר להתעלם מהקפה) ומצד שני, בחודש יולי 2008 אנחנו רואים שהוא נוגע בשניהם אחרי ירידה גדולה במהלך השנה אך מגמת עליה. כבוד.

מעניין לראות את כמות הדקות שאנשים מבלים בשלושת האתרים האלה. שימו לב, עכשיו הוספתי את טוויטר.

הדה מרקר

אם כבר התחלנו איתו ניתן כמה פרטים:
ראינו בגרף הקודם שגולשים אוהבים להיות בו 7 דקות בכל ביקור ובגרף שלפניו ראינו שבכל ביקור צופה הגולש במשהו כמו 20-40 דפים בערך. בענייני יוניקים  הדה מרקר עומד על 100 אלף איש בחודש ומשנה שעברה חל גידול של 40% בהקשר הזה. אני רוצה לשוב ולציין שהכנסתי פה רעש לכל הסיפור אבל זה עדיין מעניין כי הדה מרקר הוא דומיין במשפחה של דומיין הארץ ולהארץ יש דומיין ישראלי ודומיין דוט קום ולדה מרקר יש דומין דוט קום וסאב דומיין של הקפה שממותג אחרת לגמרי, אז זה הכניס רעש ולא יכולתי לסנן אותו. עמכם הסליחה.

כשראיתי את המספרים האלה התחלתי לחשוב למי אני יכול להשוות ברשת הישראלית ומיד חשבתי על המקורות שלי: וויינט ותפוז, מצד אחד אתר חדשות עם קהילות ומצד שני אתר קהילות מגוון. הנה ההשוואה.
מה אנחנו רואים כאן:
לדומיין של הדה מרקר (אבל בעצם לכל קבוצת הארץ) נכנסים בכל חודש 100,393 יוניקים,
לדומיין של וויינט נכנסים 59,827 יוניקים בחודש,
לדומיין של תפוז נכנסים 43,017 יוניקים.

(בנוגע לווינט, אני מכיר מספר אחר, הרבה הרבה יותר גדול, אני אברר בנוגע אליו)

יכול להיות שדווקא הרעש הזה שהכנסתי פה למשוואה מסביר טוב יותר מהרבה צורות אחרות את השליטה של קבוצת הארץ. קבוצת אתרים, זה מה שעושה את ההבדל, קבוצה שהיא משפחה והכל נספר באותה סלסלה. בהשוואה שעשיתי עם אתרי הארץ גיליתי שכל אחד מהם מחזיק את אותו קו בגרף, הבנתי שאין הבדל, הכל אותו דבר. וזה ההבדל, זו הצורה, אולי הטובה ביותר לעשות למנף את הכסף מאתרים- לפרק ולמתג אותם לפי נושאים, אין לי הסבר אחר, אבל אם לכם יש, אני מאד אשמח לשמוע אותו.

תפוז

בתפוז יש 43,017 יוניקים בחודש

שמשקיעים בו 16 דקות בכל ביקור, שזה מצוין. תראו מה קרה כשמשווים את זה לפייסבוק. יהיה מעניין למצוא את ההסבר לגדילה שנמדדה ביוניקים ובזמן השהות באתר החל מחודשים יוני יולי.

רציתי להציג אתרים נוספים כמו ישראבלוג של נענע10 וכמו הייד פארק אבל לא היו מספיק נתונים במערכת כדי לייצר תמונה מעניינת. אם יש לכם נתונים מעניינים לשתף אתם מוזמנים להשאיר תגובות. אם גם לכם יש תובנות בעניין ואתם משתמשים בנתונים מהפוסט הזה אנא לנקקו אליו.

יום נהדר לכם.
נ.ב- מומלץ לקרוא את התגובות בפוסט הקודם.

נ.ב- נקודה לזמן הקרוב: אני הייתי מתחיל להסתכל בזכוכית מגדלת על מה שקורה עכשיו ביאהו עם(Y!OS (Yahoo Open Strategy. משם הולכת לבוא בשורה, שלא לומר מהפכה.

14 comments on “מצב הרשתות החברתיות ספטמבר 2008, חלק שני

 • ???????, ????? ???? ???????? ??????? ?????, ???? ?? ???? ?? ???? ?????? ?? ??? ??????. ??? ???? ?????? ??? ??. ??? ???? ????? ???? ?? ???? ?? ??????????? ???? ?? ?????? ???? ????? ????. ??? ?????? ?? ?? ?? ???? ?????? ???? ?? ???? ????? ?? ????? (???? ?????, SMS, RSS ?????)

  ??? ?? ?? ???? ?? ?????-???, ?????-?????? ?????? ????? ?????????? ????? ??????? ????? ????, ??????? ???????? ?? ??? ???? ????? ?????…

 • ??? ????, ??? ???? ???? ?????, ??? ?? ?????? ?? ?????, ????? ????? ??…
  ???, ??? ???? ????? ??? ?????, ????? ???????? ?????? ????? ????, ?????? ??, ?? ??? ??? ????? ????? ????, ????? ??? ????? ?????.

  ??? ?? ?????? ?? ???? ???????? ?? ?????? ????, ?????? ?????? ????? ?????? ???? ???? ?? ?????? ???? ???? ??????? ???? ?? ?? ???? ??? ?? ????? ??????, ??? ???? ????? ???? ???????, ?? ?? ??. ?? ??? ??, ?? ?????? ????? ?? ??? ????????.

  ??? ??? ????? ?????? ???? ?? ????? ??????? ??? ????? ???? ??????. ???? ??, ??? ????, ???? ???? ????? ????.

 • ???? ????? ?????? ???. ???? ?? ????. ?????? ??? ????? ?? ???? ???, ?????? ?? ???? ????? ???? ????? ?? ???????. ???? ?????? ??????, ????? ????? ????? ???? ?????. ?????? ????? ??? ???? ???? ????? ?? ?????? ?????? ?”????”, ????? ??? ????? ???? ??? ??? ????? ????. ?????? ?????? ????? ????? ??? ?????. ?????? ???? ?? ?????? ??? – ?? ?? ??????, ?? ?? ???? ???. ?? ?? ?? ??????, ?? ?? ??? ?? ????? ???.

 • ???: ??? ??????, ?? ?? ?????? ????? ?? ?????.
  ????? ??? ????- ????? ????? ??????? ??? ????????? ?? ?? ???? ????? ??????? ????? ??? ??? ?????? ???????, ????? ??? ??? ?????? ?????, ??? ??. ???? ???????? ?? ???? ???????, ????? ???? ??????? ???.
  ????? ?? ??? ??????, ????? ???? ????? ???.

 • ???, ???? ?? ????? ????? ???????. ??? ??? ??????? ?????????…
  ??????, ??????? ?????? ???? ????????? ???. ??????? ?? ??? ?????, ?? ?? 20 ?????. Compete ???? ??? ?????? ?????? ?????? ??? ????? ???????? ???? ????? ????? ????”?- ?? ?????? ?? ?????????, ???? ????? ?? ??????? ?????? ?????? ?? ?????? ????? ?????? ????”? ??? ????? ?? ?????? ????.
  ????? ??? ????? ???? ???? ???? ????????.

  ??? ????, ??? ???? ????? ????.

Comments are closed.