אני לא יודע מה יש לאנשים שמתעסקים במנועי חיפוש שיש להם כזה אגו גדול ושהם כל כך בטוחים שהם יותר טובים מגוגל.
בפוסט הקודם, על דלוור, כפיר פרבדה אמר בתגובות שאנשים שטוענים שהמנוע שלהם טוב יותר מגוגל גורמים לו לאנטגוניזם. אני חושב שכפיר לא לבד ושזו הצהרה נועזת, אם לא טיפשית. מה הטעם לצאת בהצהרות ואז לרדוף אחרי הזנב? מה הטעם בלהיות יהירים?

מה שמצחיק זה שכפיר אמר על CUIL שהוא דווקא מחבב אותו.
בסדר, זו לא שיחה עליו, זה פוסט על המנוע שהגעתי אליו בכלל דרך טוויטר (כפיר ואוריאל) ואז דרך כריס ברוגן. התחברתי מאד כשכריס כתב שהוא לא ממש הצליח למצוא את עצמו במנוע הזה ומנוע שמתהדר בזה שהוא טוב יותר מגוגל (גדול פי 3 מגוגל ופי 10 ממייקרוסופט) ולא מצליח לעשות חיפוש פשוט לפי שם מלא או שם משתמש פשוט, מפספס אותו.

עשיתי אותו דבר. התחלתי עם השם שלי, אני חושב שלמנועים ירוקים יש משהו נגדי, זה מה שקיבלתי (ליחצו להגדלה):

cuil

חם להם. חם להם, הם צריכים מזגן. אוקי. הלאה.
אחרי שמכסה המנוע התקרר זה מה שקיבלתי:
Niv Calderon- תוצאות שהיו יכולות להיות רלוונטיות אם היה מדובר ב-2007. ובנוסף, עמודי תוצאות אחרים לא רלוונטיים עם תמונות תקועות ולא מתחלפות שצילמתי.
nivcalderon- המנוע לא מצא כלום (“פי 3 עמודים יותר מגוגל, פי 10 יותר עמודים ממייקרוסופט). טוב, אולי בעתיד.

בגזרת השפות שאינן אנגלית לא נחלתי הצלחה:
יוסי תאגורי בוודאי ישמח לשמוע שיש לו עוד מנוע חיפוש לכבוש עם “סקס בכללית”- CUIL עוד לא שמע על זה.
חיפשתי את המילה טכנולוגיה.
אבל כשהם מתעלמים משמעון פרס, זה כבר יותר מדי.

cuil
(ליחצו להגדלה)

מוסר השכל

צניעות
אם אתם מנוע חיפוש אתם זקוקים למעט צניעות. רעיונות טובים לחיפוש יש ברוך השם, אבל לא צריך לקפוץ איתם. מהר מאד מישהו יתקע לכם סיכה בבלון שלכם ויראה שהמלך עירום. צניעות.

אפקט טק קראנץ’
כל סטארט אפ שעולה לאוויר רוצה להגיע לטק קראנץ’ ואז להנות מהבריזה שלקוחות טק קראנץ’ מספקים לו. מה שהרבה סטארטאפים מפספסים הוא שלכל שבת יש מוצאי שבת ואחרי כל הייפ יש נפילה. אולי שווה לשקול את זה כשמשחררים אלפא פתוחה או בטא בוסרית.

Stand Alone?
יכול להיות שלהיות מנוע stand-alone זה מאד מושך אנשים שמתעסקים עם טכנולוגיות חיפוש. השאיפה הזו להיות stand-alone מכתיבה את המהלכים הבאים אחרי (ואגו, לעומת זאת, עלול להיות זה שמכתיב את השאיפה להיות stand-alone) . אולי כדאי לשקול קצת שיתופי פעולה קודם, לקבל פלטפורמה עובדת לבחון בה את המנוע הצעיר. חבל חבל חבל לעלות לאוויר ולהיחנק מרוב אנשים שבאים לבדוק לכם את העולל.

גוגל
גוגל תהיה שם גם אחרי שתעבירו את המנוע שלכם את מבחני הבגרות שלו, אתם הרי יודעים את זה. למה להילחם בענק כשאתם בחיתולים? כי סימנתם מטרה? יש אימרה נושנה במקורות שלנו: “בתחבולות תעשה לך מלחמה”. עשו לכם תחבולות, הענק יהיה שם גם אחר כך.

פוסטים בתחום חוויית משתמש:
דלוור
פיירפוקס ותוספים
איך לארגן אירוע נטוורקינג
ממשק וחוויית משתמש- חומר קריאה

7 comments on “CUIL- זה לא אתם, זה אני.

 • ???
  ?? ???? ???. ????? ?? ??? ??????.
  ?????? ??? ????? ???? ????? ??, ??? ?? ??? ?????. ????? ?????? ??????? ?? ????? ?????? ???? “??? ??? ???? ?????”, ??? ??? ????”.
  :)

 • ???,
  ??? ????? ???? ??????? ??????? ?????? ??. ???? ????? ?? ????? ??? ??? ????, ?????? ?? ???? ?? ??????? ??????. ???? ??? ??? ??? ?? ????? ????? ????? ?? ??? ????? ????? ?????? ????? – ??? ????? ?? ????? ??? ???? ?????? ??? ????? ?????.

 • ???? ?????? ???? ????? ???? ????? ?? CUIL ?? ?????? ??? ??? ???. ?????? ???? ????, ??? ???? ???? ???.

  ??? ???, ?????? ?? ???? ??? ?????? ????? ????? ??????? ???? ??????? ???, ??? ??????? ??? ?-Theadless.
  ?? ???? ?? ?????. ?? ?? ?? ???? ???, ?? ?? ??????? ?? ????, ?????? ?? ?? ????????? ???. ??? ??? ????? ??? ?? ?? ????, ???? ?’?????.

  ??????: FAIL

 • Pingback: ???? ???? ?????? ????, ???. ?????, ???????, ????? ?????? ?????. Cuil | ???

Leave a Reply