קודם כל מברוק על האתר החדש של ידיעות אחרונות. עשו בחכמה הקפטנים שהרימו את זה, שאספו אנשים טובים שישבו בנענע ובנרג’, עם עוד כמה פרילנסרים פה, ושם והרימו אתר כלכלי. כמה דברים יש לי לומר, לא בסדר מסוים, ככה על הדרך:
1- מוצא חן בעיני העיצוב המאופק של האתר. נראה שלמדו איפוק בישראל של 2008, הבינו שלא חייבים להשתלח בגולשים מבחינה עיצובית. טוב מאד.
2 – על הדרך אני גם רוצה להחמיא לנרג’ על העיצוב החדש (אם כבר מחמאות אז עד הסוף), מאז השינוי אני נכנס לשם יום יום. כיף לעינים וגם התוכן השתפר.
3- אבל נחזור לכלכליסט, הרבה חומר, זה מה שמאפיין את העמוד הראשי של האתר. זה לא רע, אבל אני הולך שם לאיבוד. הנה הצעה: ניו יורק טיימס עושים את זה יופי מבחינת עיצוב העמוד הראשי. העמוד שלהם מפוצץ, אבל גם בנאדם שמגיע לשם בפעם הראשונה לא יבהל מהכמויות. רק כדי לשבר את האוזן- המון תוכן זה מצוין, הקוביות שלכם שם לא תומכות מספיק בחוויית משתמש.4- שיתוף. חמודים, אנחנו תכף בווב 3. לא הגיע הזמן לשים איזה ווידג’ט שיתוף? משהו פייסבוק? דל אישיו אס? משהו? שמעו, עזבו אתכם מוידג’טים, הטמיעו מערכת תגובות חכמה, הטמיאו משהו נוסח בלוגלוג. גם שמעתי שיש דבר כזה של גוגל, נו, הדבר החדש הזה שהם עושים פרנד קונקט. אני בטוח שמישהו מכם שם במערכת מכיר מישהו שיושב בגוגל ישראל, נו שמה בדרך בגין שמה ליד הגריפין, לא בעיה, יסדרו לכם לפני כולם. תטמיעו.

5- עוד משהו. אנשי עסקים בימינו זה מאד 2006. הם גילו את הרשתות החברתיות, לחלק יש חשבון בקפה. מתלהבים מוויי פיי בטלפון הצעירים. אתם כותבים בכל מקום שהמטרה היא לחבר את ישראל לכלכלה. אני מציע לכם שהעתיד הוא בנוער, וככל שהאתר יהיה זמין יותר ואטרקטיבי יותר לאנשים צעירים שלא פוחדים מטכנולוגיות (כמו הזקנים של היום משתי שורות למעלה) כך תרוויחו וגם אנחנו.

6- מעבר לזה, מה שלא עושים בהתחלה הרבה יותר קשה לעשות אחר כך.

7- חוץ מזה, תחשבו על הפאדיחות. כשב2009 תחליטו לשים סוף סוף את הווידג’טים של 2007 ולהתהדר בזה שאתם בקידמת הטכנולוגיה, יגידו לכם בוקר טוב ותודה שהתעוררתם.

8- עשו לעצמכם טובה, בנו אתר חברתי, בחייאת.

ושוב, מברוק!