<

גולשים יקרים,

TheMarker Cafe חזר בסוף השבוע לפעילות מלאה, זאת לאחר שהצלחנו להתגבר על התקלות שאילצו אותנו להשבית את האתר.
רצף של תקלות ובעיות טכנולוגיות, יחד עם הצטרפות חברים חדשים למשפחת הקפה ויצירה מתמדת של תכנים חדשים, הם שגרמו לשיבושים האחרונים.
הבחירה שעמדה לפנינו לא היתה פשוטה – האם להמשיך ולהפעיל את האתר המקרטע תוך שהוא קורס מדי כמה שעות, או להשבית את האתר באופן מלא ולחזור בתום ביצוע התיקונים הדרושים. לאחר התלבטות קשה החלטנו להשבית את האתר. במשך קרוב ל-48 שעות עמלו הצוותים הטכניים של קבוצת “הארץ” וחברת “דקס טכנולוגיות” על החזרת האתר לפעילות מלאה במהירות האפשרית.

< במקביל לתיקונים שבוצעו, נעשה מאמץ גם בתחום הציוד והשרתים. ביום חמישי נכנס לשימוש מלא של האתר שרת חדש וחזק בהרבה. אנו מאמינים כי השרת החדש יחד עם תיקון התקלות באתר ישפרו באופן מיידי את חווית הגלישה באתר. בסוף השבוע הצטרפו לאתר עשרות גולשים חדשים ובמקביל נוצרו מאות פוסטים ודיונים חדשים. אנו מצטערים על הפגיעה בגולשים ומקווים לפגוש את כולכם בקפה, cafe.themarker.com ליאור קודנר, עורך רשת קפה, קבוצת "הארץ"

<


את המכתב הזה קיבלו כל משתמשי קפה דה מרקר היום (א’) במייל שלהם.
לפני מספר חודשים (כמעט חצי שנה) הזדמן לי ללכת לראיון עבודה בו שאלו אותי מנהלי הקפה מה לדעתי עליהם לעשות עם הבאגים שבמערכת. טענתי שם שמצב מביש כזה של נפילות חוזרות ונשנות, מהירות צב של אתר שמתיימר לשרת מאות אלפי גולשים ויחסים עכורים בין הממשק למשתמש שמעידים על תכנון לקוי של המרכת כולה, מחייבים הורדה של המערכת לטיפול מהאוויר לכמה זמן שידרש, ואחת היא שהאתר יהיה לא זמין לגולשים.

טענתי שם שעדיף שעורך הקפה או מישהו מטעם הנהלת הקפה ישלחו מייל מקדים לכל ה”דיירים” (כך נקראים גולשים הקפה בהגה המקומית, יודיע להם שהקפה עומד לרדת לזמן מה לתחזוקה ויבקש את סליחתם על חוסר הנוחות עקב כך.

כמובן שהורדה של אתר חברתי בסדר גדול כזה אינה עניין של מה בכך, הרי מדובר על הפסדים כספיים ועוד כל מיני פרוצדורות, אבל עדיף להוריד אתר ולהודיע על הבאגים שלו בפומביי מאשר להתנהל עם אתר מקרטע (ללא יכולות חיפוש, עם ממשק מזעזע ושהד.נ.א שלו א-ש-כ-ר-ה מזמין ספאם) שבעיקר מבייש את השרת שעליו הוא יושב, שלא לומר מבאס את התחת של הגולשים, גם אם אינם מבינים גדולים באינטרנט או בעיצוב וכדומה.

<

עשו בחכמה, אם כי באיחור, מנהלי הקפה, שהורידו את האתר למספר ימים וחזרו עם אתר טוב יותר. לטעמי, מה שנעשה עכשיו היה יכול להיעשות כבר לפני חצי שנה (אם כי בדיוק בתקופה ההיא פוטר אדם שוב וזה לכשעצמו היה טלטלה לא קטנה), אבל עדיף מאוחר מאשר אף פעם.
לראשי הקפה אני רוצה לומר:
1- שקיפות היא חסד שאתם נותנים לעצמכם, גולשים מעריכים אתרים שמודים בטעויות שלהם ושומרים להם אמונים כי שקיפות היא הצורה הבוטה ביותר של אמינות.
2- אם כבר יש בלאגן, כמו שקרה במקרה של אדם שוב, נצלו את הבלאגן ליצור בלאגן גדול יותר ולא שני בלאגנים קטנים. בלאגן באינטרנט הוא לא כמו רעידת אדמה אמיתית. באינטרנט, בשונה מבעולם האמיתי, אפשר לעשות דברים ממש קונסטרוקטיביים בתקופות כאלה.
3- בפעם הבאה שאתם מורידים את השאלטר ומתכוונים לשלוח מייל ללקוחות שלכם השתדלו לשלוח אותו לפני המעשה ולא אחריו. אתם לא חייבים להתחייב על תאריך חזרה, אנחנו נבין לבד שעדיף לעשות עבודה מקיפה מאשר בליץ מתוזמן וחלול ונודה לכם שכיבדתם אותנו במשלוח המייל.
4- ידוע שיש הצעות שצריך זמן להתבשל איתן. זה נכון לתוכנות מחשב ואתרים באינטרנט, זה נכון לסדרות טלויזיה, זה נכון ליחסי זוגיות. תשתדלו לקחת סיכונים, לקפה יש רק לאן לגדול.

Comments are closed.