טוב, הבוקר קיבלתי את ההודעה לעיתונות מהיח”צ של איידיגיטל. מסתבר שהם חתמו הסכם עם חברת פלאפון שאומר שהם ישווקו את האייפון בחבילה של זו, (1-0 לפלאפון על למכור אייפונים בחנויות קונספט). כבר שאלו אותי היום בטוויטר האם זה אומר שמי שמנוי בחברה אחרת לא יוכל לקנות אייפון באיידיגיטל. התשובה היא שאני לא יודע, אבל כנראה שלא. מאידך, עם השירות של פלאפון ונקודות השירות שלה… אני לא יודע אם הייתי רוצה להיות לקוח פלאפון, אבל זה כבר סיפור אחר. ואם כבר מדברים על שירות: אני עוד לא יודע אם אייפונים יישלחו לאירלנד או יתוקנו כאן בארץ, זה כבר אופרה אחרת.

idigital.png

טוב, עכשיו למספרים.  דיסקליימרהמספרים האלה מגיעים ממקור שאני סומך עליו אבל לבטח אני לא מוכן להתחייב עליהם. מה שכן: אלה המספרים הראשונים שאני שומע עליהם וזה יותר טוב מכלום, אז לתשומת ליבכם:

חבילת התחייבות ל- 18 חודשים.
350 ש”ח לחודש.
גלישה בלי הגבלה.
200 סמסים בחודש.
דקות שיחה: לא ידוע בשלב זה.
בחישוב כולל מדובר על 6300 ש”ח לא כולל דקות השיחה.

עכשיו אחרי שנחשפו המספרים, הנה למה אני חושב שהמחיר יקר מדי:

משהו על חבילות גלישה: לי יש חבילת 5 גיגה: אני גולש כבד, תאמינו לי, עם כל התמונות שאני שולח והמיילים ופייסבוק וטוויטר ולינקדין, אני חורש. אני מנצל 6% מכל חמשת הגיגות מידע שלי. הזוי, אני יודע, אבל ככה זה. אז שלא יפטמו אתכם עם גלישה ללא הגבלה ושטויות כאלה, זה חול בעיניים.

לפני חצי שנה כתבתי שחברות הסלולר ירוויחו המון כסף מחבילות הגלישה ומהסמסים שאנשים ישלחו דרך האייפון. אחרי שנה וחודשיים עם אייפון דור 3 אני יכול לומר שמצאתי דרכים להוריד את ההוצאות שלי דווקא מהכיוון של הסמסים אבל גם מכיוון השיחות.

סמסים אני שולח דרך אייסיקיו. ממשק האייסיקיו לאייפון לא מושלם, ולכן אני משתמש בתוכנה משלימה (שנמצאת בסידיה) שמתלבשת על האייסיקיו ומחברת אותו עם ספר הטלפונים שלי. משם אני שולח את כל הסמסים שלי- חינם, לגמרי חינם. ויתרתי לחלוטין על חבילת הסמסים שלי.

הדרך השנייה שבה אני חוסך כסף היא שימוש בפרינג/סקייפ. אתם חייבים להבין את החוויה: האייפון זה מחשב כמו כל מחשב, אבל הוא גם טלפון. אתם יכולים לעשות איתו שיחות אודיו למחשבים וטלפונים תוך כדי הליכה ברחוב, כבר ניהלתי שיחות עם אנשים כשהם על המחשב בבית. עכשיו תארו לכם שכל החברים שלכם בסקייפ, או בפרינג, או במסנג’ר- ויש להם אייפון או כל מכשיר אחר עם תכנת מסרים שמאפשרת VoIP. סקייפ היו הראשונים שחזו שיחות טלפון חינם על הרשת מבחינת השיווק שלהם. עכשיו זה ממש אפשרי וממש הרבה יותר זמין. לא אמרתי עוד מילה על סקייפ אאוט ועל סיפ (זול יותר מסקייפ אאוט) אבל זה לפוסט אחר.

אז אתם מבינים: כשיש אייפון, הדבר היחידי שבאמת משנה הוא חבילת הגלישה.
מילה לסיכום: מחיר ההתחייבות הוא יקר, יקר מאד, בעיקר עכשיו. אני מקווה שפרסום המספרים האלה (מקווה שהם נכונים) יביא להורדת המחיר אצל המתחרים ולתחרות גוברת. בסופו של דבר, ללקוחות, לנו, הדבר היחידי שמשנה בסוף היום הוא המחיר והשירות שנקבל עבור המכשיר. אין פרות קדושות, המחיר והשירות. זה הכל. עשו בחירה נבונה עם הספק, שלא יעבדו עליכם.

האייפון שלי

האייפון שלי

עריכה מאוחרת
1- 09:13 7/12/09: איילה צורף מדמרקר מפרסמת את הידיעה הזו הבוקר, שימו לב לפסקה האחרונה.

2- 20:10 7/12/09: דהמרקר והעיתונאי אמיתי זיו בחרו לצטט את ההודעה לעיתונות.

10 comments on “#ברייקינג: כמה יעלה אייפון ברשת פלאפון

Comments are closed.