אתחיל בגילוי נאות: כשהייתי סטודנט באוניברסיטת תל אביב איפשהו בעשור הקודם, בועז טופורובסקי היה סגן יו”ר אגודת הסטודנטים של אוניברסיטת תל אביב ואני הייתי צלם האגודה, או במילים אחרות, עבדתי בשבילו.

כולכם כבר בטח ראיתם את התמונה של טופורובסקי בכנסת, בתמונת ה”ערה?” שלו שמרגע שיצאה בפייסבוק שלו, עוררה גלים אצל כל כלי התקשורת. כן, אף פעם לא ראיתם ח”כ שוכב, שולח תמונה של הפנים שלו כשהוא על ספה, בלי חולצה, אבל זו מכסה את גופו. כן, אנחנו רגילים לראות את הח”כים שלנו בעניבות, מדקלמים פרופגנדה פוליטית ונורא נורא רוצים להתגאות בהם. אבל מצד שני, יש לנו פחות בעיה לראות אותם מזיעים, בטי-שרט מקומט עם כובע מזעזע (נפתלי בנט), אנחנו אפילו נעריך אותם יותר, כי הם “עממיים”.

אז החדשות הן, שטופורובסקי היה סטודנט עד לפני שני רגעים וחצי, בערך כמו איציק שמולי, ועוד משהו, הוא יליד שנות ה-80, הדור הזה שבעוד כמה שנים ישלוט במשק, זה שעד גיל 15 בערך גדל בלי טלפון סלולרי, זה שהוא האחרון שיודע משהו על חיים בלי אינטרנט (אנשים שנולדו בשנות ה-90 לא יודעים מה זה, אגב) ושבסך הכל לקח את חוויית השיתוף של חברי הכנסת במדיה החברתית צעד אחד קדימה. אז כן, אולי צודקת טל שניידר שח”כים צריכים לדעת מה לעשות ומה לא לעשות בפייסבוק (וגם אוי אוי אוי) וכדאי שמישהו ילמד אותם את זה אבל אני רוצה לראות ח”כ עם 20 אלף לייקים שיודה על עצמו שהוא לא יודע איך להתנהג בפייסבוק וצודק טופורובסקי בפוסט העוקב שלו שאומר ” 78 מילים הפסידו לתמונה אחת. לרגע הופתעתי מהקרקס שעשו מהתמונה שלי, אבל אם זה גרם להרבה אנשים להבין שהח״כים החדשים הובילו חקיקה (ביזמת חה״כ עליזה לביא ושולי מועלם-רפאלי) שבזכותה מעתה והלאה דיינים ייבחרו גם על ידי נשים, אז אני מקבל את הכל באהבה. מעתה והלאה אלך לישון בחליפה.”

ובהקשר הזה בואו רק נזכיר את חושף פרשת הריגול של ממשלת ארה”ב אחר כל הרשתות החברתיות, כל האינטרנט וכל מכשירי הסלולר על כל הפלאנטה הזו בערך, שאמר שהוא נחשף בכדי שלא הוא ימשוך את תשומת הלב , אלא הנושא של המעקב של הממשל אחר האזרחים. צודק טופורובסקי, צודק. אם לצלם תמונה שלך בלי חולצה יעלה למודעות את החוק החשוב בדבר בחירת דיינים בידי נשים, אז היי, מה שעובד. ולא, זה לא בציניות.

ועוד מילה אחת, לא שמעתי הגה מצד בלוגרים ועיתונאים על זה שטופורובסקי העלה תמונה של קפטן סיסקו בתור קלינגון (מסע בין כוכבים: חלל עמוק תשע) והזכיר גם את פסטיבל אוטופיה וגם את הסרט החדש של מסע בין כוכבים שיצא זה עתה לאקרנים. לא מעניין? אני חושב ההפך, שזה מאד מעניין, שזה מלמד אותנו משהו על התרבות ממנה בה טופורובסקי ומה השפיע על תפיסת העולם שלו (ח”כ עם יסודות גיקיים זה טוב ליהודים), ושמזל טוב, יש לנו טרקי בתוך הכנסת.

עריכה: פעם טופורובסקי הקים מפלגת צעירים (תמונות)