עדכון: בעקבות הפוסט כאן, התפתח דיון סוער בפייסבוק על עניין הבניה בחופים.

מנהל הניו מדיה של עיריית תל אביב, זוהר סוסנקו, העלה אתמול (שלישי) פוסט תגובה בפייסבוק לביקורת שנשמעה עליו בעניין הטיילת המחודשת/משופצת של תל אביב הידועה בשם טיילת צ’יץ’. התגובה של סוסנקו בפייסבוק היא תמונה שהועלתה לאינסטגרם על ידי אסף פרנסס, עובד במאז”ה 9, מרכז הצעירים של עיריית תל אביב. סוסנקו מתוך פייסבוק: “אמרו לי שאני משוחד. שאני לוקח את ״הצד של העירייה״ כי אני מקבל ממנה משכורת. אמרו שאני לא מאמין בדברים שאני אומר על הטיילת החדשה. אני חושב שהתמונה הזו מדברת בעד עצמה.”

צילום: אסף פרנסס מתוך אינסטגרם

 לייק בפייסבוק  | עקבו בטוויטר | מנוי במייל | עדכון ר.ס.ס

סוסנקו מרבה להשתמש בפרופיל הפייסבוק שלו על מנת לדברר את העירייה ואת מהלכיה וכמובן את עצמו כעובד העירייה דרך הפרופיל האישי שלו. הוא עושה זאת בחכמה, בשפה נכונה וביושרה וניכר כי הוא מבין את הדרך הנכונה לפעול בניו מדיה, גם ועל אף שלעתים אין הסכמה עם דבריו מצד הגולשים. לפעמים צריך לדעת מתי לשתוק והצגת תמונה אחת איפשרה לסוסנקו להימנע מדיבורים מיותרים בעוד הוא פותח את הנושא לדיון הקהל. התמונה שפרסם, כצפוי, יצרה עשרות תגובות ודיון ער בין הגולשים, שעליהם ענה סוסנקו במהלך השיחה:

“היי. מצטער כולם אבל אני לא אכנס לויכוחים כאן. הדברים שאני יודע על ההשפעה על החוף אחרים ממה שנכתב כאן וכל טיעון שלא אכניס כאן מנגד יגרור ויכוח שלא נצא ממנו. יש המון דיסאינפורמציה סביב הסיפור הזה, גם בענייני התקציב, גם בענייני ההשפעות הסביבתיות, יש המון יצרים שליליים ואנחנו לא נגיע להסכמה. יותר מהכל – לא בא לי להעביר יום חופשי בוויכוחים שאני מנהל בעבודה (התמונה עלתה תוך כדי חופשת יום העצמאות, נ.ק). שמח שכל הויכוח הציבורי הזה קיים, מקווה ומאמין שההתעוררות הזו, השיח שנוצר ברשת, ישפיעו על התכנון של המרחב הציבורי שמתקיים היום בועדות תכנון, שאמנם יושבים בהן נבחרי ציבור, אבל הנגישות של הציבור אליהן רחוקה מלהיות מספקת.”

את טק פוליטי מפתיע ביותר שכמות העוקבים אחרי סוסנקו כה נמוכה (84 עוקבים, 641 חברים) למרות שהוא משמש כמנהל הניו מדיה של העירייה המתקדמת ביותר בארץ בנושא הנ”ל.  אם מה שקורה בעיריית תל אביב מעניין אתכם, כדאי לכם לעקוב, אנחנו לבטח נמשיך במעקב אחר גורמים שונים בעירייה ונמשיך לדווח.

לצילום המקורי של הטיילת המחודשת
לאתר של מאז”ה 9