1- אי שם באוגוסט 2007 כתבתי בבלוג אחר שלי (יוזר 2.0, הבלוג הראשון שלי על אינטרנט וחוויית משתמש שפרש לגמלאות מאז) שאני לא קורא פוסטים דרך הגוגל רידר והייתי נורא שמח אם הייתי יכול לקבל את כל הבלוגים שאני רוצה ישירות לג’ימייל שלי. הרעיון שלי היה לשים את כתובת הרסס בתוך שורת הכתובת של ג’ימייל ומאותו רגע לקבל עדכונים. המחשבה הזו שלי התבססה על זה שהרידר הוא עוד שירות ואני פשוט לא נכנס אליו כי אני פשוט לא זוכר להכנס אליו. כך יוצא שהוא חסר ערך בשבילי. זה מה יש. כך דמיינתי שזה יראה בערך:

רסס ישר לתוך המייל

 sendmerss

 כבר שנים שאני מבקש מחברים ועמיתים שלי להוסיף את אפשרות ההרשמה במייל. זה לא אולד פשנד, זו פשוט עוד דרך להתעדכן. לאחרונה מצאתי שירות שעושה בדיוק את זה, SendMeRSS. אתם נרשמים לשירות ובכל פעם שאתם רוצים להירשם כדי לקבל עדכונים מאתר שיש בו רסס אבל שאין בו הרשמה במייל (כך לפחות אני), אתם מעתיקים את כתובת הרסס לעמוד שלכם שם ומאותו רגע אתם תקבלו את כל העדכונים שתרצו ישירות למייל שלכם. הוספתי את הלינק שלהם לסרגל המועדפים שלי בדפדפן ועכשיו הוא משמש לי כבוקמרקלט. הכוח של בוקמרקלטים, עוד יכתב על זה פוסט…

2- ואם כבר מדברים על בוקמרקלטים, בעידן הידע של היום כולם רוצים לנהל את הזמן שלהם טוב יותר, כולם רוצים לקבל את כל המידע בצורה הכי מזוקקת, להוריד רעשי רקע וכיוצא באלה. אחד הדברים שאני עושה כשאני עובד או כשאני צריך להתרכז במשהו בלי שיפריעו לי זה לסגור את הטלפון הסלולרי שלי. לסגור אותו, מחסל הפרעות בצורה מאד ממוקדת. אפשר ללכת עם זה הלאה, לסגור את המסנג’ר, את הג’יטוק. הלאה, לסגור את הטאב הפתוח תמיד של פייסבוק או של ג’ימייל. לאחרונה עליתי שלב בחיסול הממוקד של ההפרעות שלי: אני מנטרל את סרגל הפייסבוק שלי, זה שנותן לי התראות מחברים, זה שמראה לי שקיבלתי מייל, זה שמראה כמה אנשים רוצים להיות חברים שלי ולכמה קבוצות הוזמנתי. הרבה הפרעות. לא מעניין.
חוויית משתמש אפשר לההנדס עד הרמות הקטנות ביותר, הנדסת חוויה קוראים לזה. כבר הכרתי אנשים שאמרו שהם מכורים לפייסבוק. זה שטויות בעיניי, לא יותר מסיפור שהם מספרים לעצמם כדי להצדיק את ההתברברות שלהם. בסופו של דבר, אנחנו הכנסנו את הכלים האלה לחיינו ולנו יש את השליטה בהם. אצלי לסרגל של פייסבוק יש תפקיד מאד חשוב, אני משתמש בו לשתי מטרות עיקריות:
א- משתמש בכפתור השיתוף שבו כדי לשלוח לחברים שלי מיילים עם לינק לכל מקום, זה יותר מהר מלפתוח מייל חדש.
ב- משתמש בו לניווט בפייסבוק כשהלינקים באתר לא עובדים (וצריך לפתוח כל לינק בטאב חדש-מעצבן).
חזרה לנקודה, ניטרול הכלים שהכנסנו לחיינו (למערכת ההפעלה, לדפדפן) עוצר את הגלישה שלנו מהמטרות שהצבנו לעצמינו. אסביר: הפעולות שלנו נקבעות על ידי מה שקיים במרחב שלנו. הדוגמה המוצלחת ביותר היא הטלפון הסלולרי. פעם לא היה לאף אחד והיום אין מי שאין לו. האם היינו צריכים אותו? לא. בעצם אולי, אבל זה לא משנה. היום זה טריויאלי שלכל אחד יהיה כזה. אותו הדבר עם גלישה ברשת- אם אנחנו מכניסים רכיבים לחיינו שנועדו לאפשר לנו גלישה נעימה יותר אזי כל רכיב כזה דורש מאיתנו איזשהו זמן וריכוז עבור הקיום שלו. כל תוסף כזה מוריד אותנו מזמן העבודה הנטו שלנו. אפשר להמשיך ולדבר על קוראי רסס כאילו הם כל מה שלוקח לנו מהזמן, אבל אפשר גם להסתכל על הרכיבים הקטנים בנוספים שעושים לנו נעים מקדימה, אבל בעצם דופקים אותנו מאחורה.

3- בימים אלה אני בונה לעצמי אתר על וורדפרס. וורדפרס החדש. רציתי לספר לכם, למקרה שאתם לא עוקבים, שיש תוסף שמעדכן לחלוטין ובצורה אוטומטית את גירסת הוורדפרס שלכם. אחרי שמתקינים אותו, הוא מגבה את כל החומרים שלכם, עושה את כל הפעולות שאתם הייתם עושים לו הייתם באים לעדכן גירסה ולבסוף נותן לכם את הגרסה החדשה, נקייה מהניילונים. היה יכול להיות נכון לומר “איך לא חשבו על זה קודם”, אבל האמת היא שכל מי שהתקין וורדפרס מימיו חשב על זה, אבל עכשיו יצא התוסף. אם יש לכם אותו וכבר יש לכם דעה עליו, אני אשמח לשמוע ממנה :)

4- לפני כמה ימים כתבתי פוסט בקפה דה מרקר, אחרי היעדרות ממושכת מהפלטפורמה הזו, על ייבוש ים המלח, שלהפתעתי זכה לבחירת העורך בעמוד הראשי. אתם מוזמנים לקרוא.

שיהיה לכם שבוע מצויין

10 comments on “ארבע נקודות על המצב

 • ?. ??? ????.
  ?. ???? ???? ?????, ????? ?????? ???? (???????? ?? ????? ?? ???? ???) ?????? ?? ????? ??? ???? ????? ?? ??’?????.
  ?. ???? ?????? ???????? – ?? ?? ????? ?????? ?????? ???? ????????. ??? ???? ???? ?? ??? ????, ??? ????. ??? ??? ????, ????? ??? ???? ?? ???????? ???????
  ?. ????? ?? ????? ?? ?? ????. ???? ?????. ????? ????? 15 ??? ?? ????? ??? ????, ????? ??? ???? ????? ??? ?????? ??? ??? ???? (????? ??? ??? ????? ?? ????? ?? ??????).

 • ??- ?????? ???????? ????? ?? ?? ??? ???? ?? ????? ?????, ??? ????? ?? ???? ??? ??? ??? ????? ??. ??? ?? ????? ?? ??????? ?????? ???????.
  ??????- ??? ?? ????. ???? ?????.
  ?? ??? ????. ?? ???? ????. ??????? ?? ???? ??????.

 • ???? ???.
  ??? ???? ????? ??? ????? ???????? ?????? ?????? ?????? ????? ?????? – ?????? ????? ??? ????? ?????? ????? ?????? ????? ?????. (???: zenhabits.net ????? ?? ????? ????? ?? ?? ???? ???????)

  ???? ????? ?????? ??????? – ??? ?-?-? ?? ???? ???? ??????? ??????. ????? ?? ?? ???????? ??????? ????? (?????? ???????? ???????), ??? ????? ??????. ??? ??? ????? ??? ?? ????.

  ???? ????? :)

  ?.?: ???? ????? ?? ??????? ?????? ?????? ??????? – ?????!
  [riffly_video]E8BF1778819911DD87C19F42696EC62A[/riffly_video]

 • ???? ?????? ?? ???? ??”? ????????? ?????? ??RSS ?? ????????. ?? ???? ?? ??, ?????? ?????

  ?? ??, ????? ??, ??? ???? ????? ??? ????? ?? ?? ????.

  ???? ???? – ??? ?????? ???? ?? ???? ????? RSS, ??? ?? ?? ??????? ??????? ???? ???? ????? ??? ???? ????? ?????? ????”? ??? ??? ????? ???? ???? ??? ?????? ????? ?? ??????

 • ????, ????? ???? ??????- ?? ????? ?? ??????
  ????? ????, ??? ???? ?? ???? ??? ?????? ?? ?????, ?????? ????? ?? ???? ?????? ?? ?? ??????? ?????.

 • ????? ???????? ??? ????? ??????? ??? ??? ????, ???? ?????? ?????? ??? ?? ?????? ??? ??????. ???? ??? ???? ???? ?? ??????? ??? ????? ?????; ??? ??? ???? ?????? ??? ???? ??? ?? ?????…

  ?. ???? ??? ???? ?? ????? RSS ?????????, ????? ?? ??? ?? ????? ?????? ?? ?????, ??????? ???? ??????? ?? Google, Yahoo ??bloglines, ????? ????? ?????? (??????? ????) ?? ????????. ?? ???? ??????, ??? ???? ????? ?????? ????? ????? ?????? ??????. ?. ??? ????? ??Subscribe To Comments ???? ???? ???????? ???? ????? ?? ?? ??. :-)

 • ????? ?? ??? ?????. ?????? ??????? ??? ???? ??????, ??? ???? ?? ????? ????? ???? ?? ??????? ???. ??????…

Comments are closed.