אתמול בשיחת טלפון עשיתי משהו שאני עושה רק לעיתים רחוקות מאד- ללכת להיסטוריה של הפייסבוק שלי ולראות מה כתבתי, מה עשיתי, מה צילמתי, איפה הייתי ומה חשבתי. הלכתי חודש אחורה, ל- 2 בדצמבר, יום חמישי. היום בו התחילה השריפה בכרמל. קריאה של כל הסטטוסים, עם השעה המדויקת בה הם עלו, איכשהו חיברה אותי שוב, אך בדרך שונה, למה שחוויתי שם. פתאום הבנתי באיזה שעות הסתובבתי שם, מתי אמרתי דברים, מתי חוויתי חוויות, מתי דיברתי עם אנשים ואיך מה שקרה לי שם השפיע על אחרים.

כשקוראים סטטוסים בצורה כרונולוגית, בטח ובטח כשמדובר על אירוע בסדר גודל כזה, אי אפשר להתחמק מהתחושה שמדובר ביומן אירועים, וממש כך היה. אירוני בעיניי שהדבר הראשון שעשיתי באותו יום בפייסבוק  (בשעה 14:59) היה לשתף פוסט של כריס ברוגן בשם They Will Never Understand שטען שאנשים השואלים מה החזר ההשקעה במדיה החברתית לעולם לא יבינו את הערך ( לא ROI) המתקבל מפייסבוק וטוויטר. ואכן כך הוא הדבר, הלא כן?

האירועים הבאים קרו במהלך 31 שעות. הם מתייחסים רק למה שקרה בפייסבוק ולא בטוויטר.  לפניכם מסמך שמתאר אחד לאחד את הפיד שלי ב2-3 בדצמבר. ליד כל סטטוס ולינק כתבתי כמה תגובות וכמה לייקים התקבלו. שמות אנשים אחרים שתייגו אותי, דיברו איתי או השתמשו בחומרים שלי הוכנסו גם הם, בין השאר: אשר עידן, אליאב אללוף, רקפת בר סלע, שירה אייבל, דן פייגין, אילנה ברודו, עומר ון קלוטן, מורן וענונו, אריאלה דניאלי ואחרים. במחשבה נוספת, היומן הזה הוא הדבר הכי קרוב שאפשר לאינפוגרף שמאפשר להבין לפחות חלק מהשפעות והשלכות השימוש במדיה חברתית.

21:29-  טירת הכרמל

הנה  55 דקות מהיומן, במידה ואין לכם כוח או חשק להכנס לעומק:

22:37- מצלם צוות כבאים אמיצים. הכל פה בוער. עשן סמיך. טירת הכרמל לא ישנו בבית היום. (2 תגובות, 6 לייקים)

23:19-  שיחת כבאים לידי: ברחו אסירים ביטחוניים. ברחו. מחבלים (1 תגובות, 2 לייקים)

23:20- תגובה עצמית לסטטוס: מתו שני כבאים

23:22- תגובה עצמית לסטטוס: אתם לא רוצים לנשום מה שאני נושם פה

23:30- מועלה סרטון QIK בשם: חפק כיבוי אש. תדריך לפני יציאה. הועלה גם ליוטיוב (40,670 צפיות, 51 לייקים, 63 דיסלייקים, 323 תגובות, הכל ביוטיוב)

23:32- ליאור אורן משתף את האלבום. סטטוס:   פאק!  (5 תגובות, 1 לייק)

את המסמך אפשר להוריד מהסקריבד שלי. רצוי להגדיל למסך שלם

פוסטים נוספים בנושא:
ישראל צריכה להעסיק בלוגרים
, בילעין קייס סטאדי. Now Media

2 comments on “31 שעות בדצמבר

Leave a Reply